Acai

Tropické plody Acai jsou skvělým zdrojem antioxydantů. Acai zvyšují obranyschopnost, dodávají energii a regenerují náš organismus. Dají se sehnat ve formě prášku, nebo mražené. Připravte si k snídani acai bowl a uvidíte, že na kávu rázem zapomenete.

Voda s citronem

Potřebujete se ráno okamžitě dostat na nohy ještě před tím, než posnídáte? Naordinujte si sklenici vlažné vody s citoronovou šťávou. Tato kombinace vám dodá okamžitou záplavu energie, díky vitaminu C zvýší obranyschopnost a důkladně tělo hydratuje. Kromě toho má blahodárné účinky na pleť a napomáhá také k redukci váhy.

Baobab

Tento zázračný prášek pochazí z dužiny plodů afrických stromů Baobab, které se také nazývají stromy dlouhověkosti. Baobab obsahuje více vitaminu C než pomeranče, více antioxidantů než borůvky. Také obsahuje vysoké množství vápníku, vlákniny, vitaminu B, hořčíku, železa a fosforu. Přimíchejte si ho například do ranního smoothie, které vás tak díky této super potravině nabije energií na celý den.

Ořechy

Kešu, mandle nebo vlašské ořechy jsou bohaté na magnézium. To je klíčovým prvkem pro přeměnu cukru na energii. Jsou proto nezbytným zdrojem našeho jídelníčku. Hrst ořechů denně tak nastartuje a prodlouží naší energii.

Kardamom

Toto koření je opravdovým zázrakem. Není proto divu, že na něj v Asii nedají dopustit. Rozšiřuje průtok krve do malých cév a tím zrychlí celkový krevní oběh. Výsledkem je celodenní výdrž bez náhlého poklesu energie.