Sůl nad zlato aneb proč navštívit solnou jeskyni?

/ Redakce

Místnost plná mořské soli. Ptáte se, co je na tom? Solné jeskyně navozují mikroklima přímořské oblasti, jsou plné minerálů a nejen díky tomu slibují blahodárné účinky na zdraví člověka. Vyzkoušejte sami, i když zrovna netrpíte žádnými zdravotními problémy. Není na škodu trochu vypnout a dát si relax. čím si solné jeskyně poradí?

Dýchací problémy

Jen sedíte, dýcháte a odpočíváte. Mezitím částice soli, které se odpařují do vzduchu, pracují za vás. Jsou totiž schopny proniknout do vašeho dýchacího systému a tam „čistit“. Ideální zejména pro ty, kdo bojují s astmatem, bronchitidou či alergiemi.

Imunita

Výsledkem solné terapie je ovšem celá řada dalších benefitů pro vaše zdraví. Posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Má detoxikační účinky, působí antibakteriálně a protialergicky a v neposlední řadě odstraňuje únavu.

Antistres

Jak se cítíte po dni stráveném na pláži, kde dýcháte oceánský vzduch? Krásně? Uvolněně? Dobře, oceán v solné jeskyni nenajdete, ale budete odcházet s podobnými pocity. Zcela klidní, odpočatí a s dobrou náladou, protože jste si udělali čas sami pro sebe.

Přírodní kosmetika

Jak už bylo naznačeno v odstavci výše, solné jeskyně podporují detoxikaci, zlepšují oběh a pozitivně působí na fungování těla. To se následně může projevit také na vzhledu pokožky. Účinky ze soli dokáží zklidnit její podráždění, snížit ekzém či zlepšit akné. A to prostředí si vskutku užijete.