Exofilace

Zimou namáhaná pleť bývá často zašedlá a plná šupinek. Nezapomínejte tak na pravidelnou exofilaci nejen pleti, ale i celého těla. Klasické peelingy raději vyměňte za ty enzimatické, které jsou daleko jemnější a šetrnější pro vaší pleť. Vyhnete se tak zbytečnému podráždění, ke kterému je pleť teď v zimě daleko více náchylná.

Hydratace

Nemusíme snad připomínat, jak je hydratace nutností. A to opravdu v každém případě a a pro všechny typy pleti. Ano, i pro mastnou!

Intenzivní regenerace

Samotná hydratace rozhodně nestačí. Je proto třeba zakročit s intenzivně vyživujícími séry, které působí až do spodních vrstev pokožky, kde jí hloubkově vyživují a obnovují. Samotné sérum nanášejte dvakrát denně, a to vždy na vyčištěnou pleť ještě před aplikací hydratačního krému.

Péče o oční okolí

Samotné oční okolí si žádá maximální péči a pozornost. Začněte vyživujícím očním sérem, které pleť zregeneruje a posílí. Poté aplikujte hydratační nebo anti-ageing krém.

Osvěžení

Neustálé změny teplot, mráz, vítr, suchý vzduch, nebo klimatizace. Výsledkem je zarudlá, podrážděná a dehydrovaná pleť. V takových případech je skvělým pomocníkem termální voda ve spreji. Ta díky svému jemnému složení pleť zklidní, vyživí a hydratuje. Kromě toho také zafixuje make-up a skvěle osvěží. Zkrátka must have, které vám nejen přes zimní období nesmí chybět. Pořiďte si několik praktických miniatur a mějte je tak stále u sebe – v práci na stole, v autě, nebo kabelce a několikrát denně jimi pleť zavlažte.

Ochrana

Sluneční paprsky jsou zrádné i v průběhu celého roku. Nezapomínejte ani teď na ochranu vaší pleti SPF faktory. Pokud jste vystaveni přímému slunečnímu záření (například na horách), volte alespoň tónovací krém či make-up s faktorem.