fc379a12b061ee054a8752dccb772042Krémujte
Asi vás nepřekvapí, že tím nejdůležitějším, co pro svoje ruce můžete udělat, je jejich promašťování a hydratace. Časté přechody z vytopených místností do zimy a větrného počasí, ruce extrémně vysoušejí, proto je důležité mít po ruce krém a krémovat, krémovat a zase krémovat. Naším tipem je nejen krémovat ruce po každém umytí, ale také vždy předtím než jdete ven. Malé množství krému vetřete do pokožky a nasaďte si rukavice. Ostatně rukavice, byste měli nosit vždy, když jdete ven a to i ve chvíli, kdy si myslíte, že není taková zima. Věřte totiž, že vaší pokožce zima a nepohodlně je.

Noční zábal
Dalším osvědčeným trikem, jak mít i v zimě krásné ruce, jsou jejich noční zábaly. Bude vám k tomu stačit hutný krém, který naneste v silnější vrstvě, a bavlněné nebo speciální kosmetické rukavice. Krém se v rukavicích “zapaří” a snadněji pronikne do pokožky, zvláční ji a ráno budou vaše ruce úžasně hebké.

Pozor na to, čím si ruce myjete
Za suché a rozpraskané ruce nemůže jen počasí nebo nedostatek krému, ale také mýdlo. Špatně zvolený produkt na mytí rukou může způsobit velké škody, protože pokožku zbavuje její přirozené lipidové vrstvy a ona se tak stává citlivou a zranitelnou. Ideální jsou mýdla s olejovými a hydratačními přísadami, ten rozdíl totiž poznáte už na první umytí.