Diet Hero

Umí počítat s vaší jedinečností a vašimi požadavky. Diet Hero dá dohromady potraviny, které máte k dispozici v lednici a ve spíži, a připraví vám vyvážený recept na míru. S trochou nadsázky se jedná o vašeho kapesního dietologa. Použití je velmi jednoduché. Nejprve appce prozradíte své cíle a preference (například snížení hmotnosti a potraviny, které nejíte nebo na ně máte alergii). Následně zadáte seznam potravin, které máte právě k dispozici. A voilà, recept je tu! Dietní hrdina také zvládne automaticky generovat nákupní seznam. Úbytek váhy můžete sledovat v přehledných grafech. Výhodou je rovněž to, že appka běží v offline režimu, což oceníte zejména na dovolené v zahraničí.

Lose It!

Pakliže chcete pár kilo shodit, hodit se vám bude i tato appka, která funguje na bázi vyhledávání surovin a jídel z databáze. Ta obsahuje více než 7 milionů položek, včetně konkrétních značek potravin či jídel z restaurací. Loose It! současně umožňuje skenování čárového kódu, který vám o daném produktu prozradí více. V bezplatné verzi získáte také základní cvičební program. Rozhodnete-li se připlatit za prémiovou verzi (cca 80 Kč měsíčně), získáte průběžný monitoring kalorií, vyhodnocování tělesných aktivit, podrobné plány jídel, knihovnu receptů a cviků, rozšířené analýzy vašeho zdraví a další doporučení pro optimalizaci vaší váhy.

 

Map My Run

Chcete-li od vašeho smartphonu něco víc, doporučujeme si stáhnout aplikaci Map My Run, která bude vaši aktivitu zaznamenávat na mapě. Appka patří pod uznávanou fitness značku Under Armour (stejně jako jiná hojně využívaná aplikace Endomondo). Map My Run však kromě sledování všech relevantních údajů, jako je měření vzdálenosti či počtu spálených kalorií, nabízí ve webovém rozhraní náhled uběhnuté trasy z ptačího pohledu. Appka k tomu využívá zásuvného modulu Google Earth.

Sweat With Kayla 

Znáte australskou fitness trenérku Kaylu Itsines? Ne? Pak byste ji rozhodně měli poznat! Kayla stojí za inovativním BBG programem (Bikini Body Training Guide), který je skvělý v tom, že klade minimální nárok na prostor a vybavení. Znamená to, že podle Kayly můžete jednoduše cvičit i v pohodlí svého domova. BBG program trvá minimálně 12 týdnů a časová náročnost je 28 minut denně. BBG můžete získat formou e-booku, ale nově také v rámci appky Sweat With Kayla. Jedná se o placenou aplikaci s prvním zkušebním týdnem zdarma.

FÉR potravina & NutriAtlas

Zdravý životní styl není dnes už ani tak trendem, jako nutností! Tyto aplikace vám pomohou rychle a přehledně zjistit, co znamená každé “éčko”. Stačí naskenovat čárový kód potraviny a hned víte, na čem jste. FÉR potravina běží jen na iOS. Zoufat si ale nemusíte ani se systémem Android. Zde je dostupná varianta NutriAtlas, která kromě encyklopedie “éček” obsahuje i recepty, nákupní seznam či zajímavé články a blogy.

Daily Workouts & Simply Yoga

Ta nejlepší cvičící videa přímo ve vašem mobilu! Vybírat můžete ze cviků zaměřených na posílení břišních svalů, stehen či zadečku. Appka nabízí také kardio trénink zaměřený na rychlé a efektivní spalování tuků. Nastavit si můžete trénink v rozmezí 5 až 30 minut. Daily Workouts ukazuje například i cviky z oblíbeného pilates. Zhlédli jste se v józe? Pak si stáhněte sestřinou appku Simply Yoga. Obsahuje dva stupně obtížnosti, instruktážní videa i audio rádce, díky němuž budete mít cviky pod kontrolou i bez neustálého zírání na mobil.

Swimplaces

A protože je léto, tak pro vás máme také tip na jednu “koupací” appku, která nám už několikrát pomohla k nečekanému a rychlému osvěžení. Se Swimplaces (dříve dostupné pod názvem KdeSeKoupat) budete objevovat nová místa na koupání, o nichž jste neměli ani tušení. Díky zabudované navigaci vám aplikace pomůže nasměrovat váš vůz nebo vaše kroky správným směrem, protože ta nejlepší místa na koupání bývají často ukrytá před zraky zvědavců. Nic vám tak nebude bránit v tom, abyste si kondici udržovali plaváním na čerstvém vzduchu!