Projekt, který nechtěl být projektem, ale vzbudil natolik velkou odezvu, že se jím stal. Tak by se dala přiblížit platforma Kristýny, která pochází ze západočeské Aše, a téměř 5 let žije v Austrálii. Jejím hlavním cílem je vzbudit v ženách sebelásku a podpořit jejich sebevědomí. Vychází z vlastní zkušenosti, kdy své tělo porovnávala s diktátem dnešní retušované “krásy”, neměla ho ráda a styděla se za něj.

Foto: Instagram ZaNormálníHolky

Na stránkách zanormalniholky.cz Kristýna Dolejšová přímo uvádí: “Já Vás tímto projektem všechny vyzývám, a taky trochu prosím, abyste přestaly ztrácet čas trápením se, porovnáváním se, urážením se, podceňováním se a ponižováním se… vyzývám Vás, abyste se staly nejlepší možnou verzí samy sebe, naučily se sebelásce, a ono to všechno půjde mnohem snadněji. Slibuju.”

Youtuberka Kate Love. Foto: Michala Rusaňuková, ZaNormálníHolky

Pozornost, jaká je směrem k ženskému tělu upřena, a přísná kritéria, která se na něho vztahují, jsou alarmující. Většina mladých dívek si přitom ani neuvědomuje, že se honí za zcela nedostižnou metou. ZaNormálníHolky skvěle ukazuje klamavý svět sociálních sítí a všudypřítomných retuší. Vyzdvihuje přirozenou krásu a podporuje ženy v tom, aby se nebály ji ukázat.

Autorka projektu se sama dlouho trápila kvůli svému vzhledu. Při pohledu na ni přitom nikdo z nás absolutně nechápe proč… Foto: Instagram ZaNormálníHolky

Kristýna k projektu přizvala celkem 11 ambasadorek. Mezi nimi je například úspěšná plus size modelka Veronika Nagyová nebo youtuberka Kate Love. Všechny ženy daly dohromady celkem 13 bodů, které vám navzdory číslu nechvalné pověsti mají dopomoci ke šťastnějšímu já. ZaNormalníHolky tak například říká:

  • Váha je jen číslo, ne definice toho, kdo jsi.
  • Zdraví je nad vzhled.
  • “Lajky” na internetu Ti štěstí nepřinesou.
  • Máme se rády i se všemi nedokonalostmi, které se stávají naší jedinečností. 
  • Stejně tak jako není nic špatného na těle modelky, není nic špatného na těle plus size modelky.

    Plus size modelka Veronika Nagyová. Foto: Michala Rusaňuková, ZaNormálníHolky

 

Na webu a sociálních sítích projektu najdete několik zajímavých rozhovorů, osobních výpovědí a také fotografie, které vás přesvědčí, že v tom nejste samy. Stačí přidat hashtag #zanormalniholky!