První edice v sérii, Colección Visionaria Edición 01 Cacao, byla vytvořena pomocí revoluční metody vypalování sudů, kterou vyvinula Maestra Ronera Jassil Villanueva Quintana.

Praha, 2. listopadu 2023 Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů, Colección Visionaria. Colección Visionaria, vyrobená pomocí unikátní metody aromatického vypalování sudů, byla vyvinuta Maestrou Ronera Jassil Villanueva Quintanou z páté generace Maestros Roneros rodiny Brugal.

Rumy Brugal jsou 100 % dominikánského původu a tato kolekce není výjimkou. Maestros pečlivě vybírali nejkvalitnější přírodní suroviny z jejich milované vlasti, Dominikánské republiky, aby vytvořili ten nejautentičtější ultra-prémiový rum. Pro první edici Colección Visionaria Maestros ručně vybrali jeden z nejcennějších pokladů ostrova, kakaové boby. Díky metodě aromatického vypalování byly sudy infuzovány jejich charakteristickými oříškovými, sametově ovocnými vůněmi.

K dispozici je na celém světě pouze extrémně limitované množství 4 šarží této unikátní kolekce. Doporučená maloobchodní cena činí 2 350 Kč.

Značka Brugal, známá svým průkopnickým duchem, se s Colección Visionaria vydává na vzrušující cestu a zároveň nabízí pozvání k objevování své nové vize – kolekce rumů plně inspirovaná domovinou. Colección Visionaria 01, Cacao, je odrazem dětství Jassil Villanueva Quintany

.

“Jedna z mých nejoblíbenějších dětských vzpomínek je chůze mezi stromy kakaovníku obklopujícími náš rodinný dům. Vybavuji si bujná a zelená pole kakaovníků, hořkosladkou vůni kakaových lusků a bohaté aroma pražených bobů,” říká Jassil Villanueva Quintana. “Tuto vzpomínku jsem chtěla zachytit v první edici Colección Visionaria.”

Tato kolekce, mistrovsky vyrobena pátou generací Maestros rodiny Brugal, ztělesňuje vizionářský duch Brugalu a více než 135 leté mistrovství práce se dřevem a sudy. Každá generace Maestros rodiny Brugal sehrála klíčovou roli při udržování dědictví značky a vášně pro výrobu rumu. Stejně jako její předchůci, Villanueva Quintana se soustředí na vytváření opravdu výjimečných rumů a nyní započíná novou éru výroby rumu pomocí inovativní techniky vypalování sudů, kterou Brugal použil k vytvoření Colección Visionaria.

Proces vypalování sudů, který je pro Brugal zcela jedinečný, začíná výběrem těch nejkvalitnějších panenských evropských dubových sudů. Každý sud je pečlivě vypalován s ručně sbíranými dominikánskými kakaovými boby, které každý sud infuzují svými organickými aromatickými tóny. Kakaové boby jsou poté odstraněny a do takto vypálených sudů je přidán rum. Rum se díky tomu nasytí vůněmi, které při procesu vypalování vznikly a následně zraje do dokonalosti pod horkým Dominikánským sluncem. Výsledekm je bohatý, elegantní a dokonale vyvážený rum, bez přidaného cukru a dalších přísad.

Colección Visionaria Edición 01, Cacao je bohatá, zářivě jantarová tekutina pyšnící se dekatentním a smyslným aroma horké čokolády, vypalovaného dubového dřeva a citrusů, perfektně vybalancovaná jemnými tóny vanilky. Chuti dominují tóny vanilky s jemným nádechem karamelu, postupně ustupující bohatosti hořké čokolády a sušeného ovoce, s dotekem pražených oříšků. Hladký a dlouho trvající finiš je bohatý na tóny dubového dřeva, které přetrvávají dlouho poté, co odezní sladkost rumu. Brugal Colección Visionaria Edición 01, Cacao si nejlépe vychutnáte samotný, či s ledem.

Každá lahev této exkluzivní edice je skutečně sběratelským kouskem, pečlivě ručně vyrobená a prezentovaná v nádherné lahvi zahalené do tmavě modré síťky, pro Brugal tak ikonické. Každý kus je navíc ručně zapečetěný, osobně podepsaný samotnou Jassial Villanueva Quintatnou.

Colección Visionaria Edición 01, Cacao je prvním limitovaným uvedením v kolekci Colección Visionaria. Dostupné již brzy na www.alkohol.cz/ a dalších e-shopech v ČR a na Slovensku. Více informací o značce Brugal, domově rumového mistrovství v Dominikánské republice, naleznete na www.brugal-rum.com.

COLECCIÓN VISIONARIA EDICIÓN 01, CACAO KLÍČOVÉ INFORMACE:

  • Doporučená maloobchodní cena 2.350,- Kč
  • Vyprodukovány pouze čtyři šarže pro celý svět
  • 45% obsah alkoholu
  • Expertně vytvořené za pomoci nové, patentované metody aromatického vypalování sudů
  • Barva: Bohatá, zářivě jantarová
  • Aroma: Bohaté aroma horké čokolády, vypalovaného dubového dřeva, koření a citrusů, vyvážené jemnými tóny vanilky
  • Chuť: Tóny vanilky s jemným nádechem karamelu, postupně ustupující bohatosti hořké čokolády a sušeného ovoce, s dotekem pražených oříšků
  • Finish: Hladký a dlouho trvající, s tóny dubového dřeva přetrvávajícími dlouho poté, co odezní sladkost rumu

O SPOLEČNOSTI BRUGAL

Společnost Brugal je oceňovaným výrobcem prémiového rumu z Dominikánské republiky. Ceněné portfolio vysoce kvalitních, špičkově vyzrálých rumů vypráví příběh pěti generací mistrů rumu, který se začal psát v roce 1888 rukou zakladatele Andrése Brugala. Rum Brugal se vyznačuje komplexností chuti, elegancí, bohatostí aroma a jemností. Za každou láhví rumu Brugal stojí poctivé řemeslo předávané z generace na generaci, pečlivá a dlouhá filtrace, dokonale zvládnuté umění zrání ve vybraných sudech, kvalitní dominikánská melasa a v neposlední řadě odvaha inovovat.