Nečekaně ovšem přišla nabídka, zkusit si práci v nově zavedeném online časopisu, který se chce primárně věnovat módě, kosmetice i novinkám z oblasti kultury. Já, která měla zkušenosti pouze s psaním na svůj blog a má poslední rozsáhlá práce byla nejspíš ta maturitní, byla doslova do vody hozena. Ale s velkou radostí.

Z nabízené zkušenosti jsem byla už z počátku nadšená, po večerech jsem místo knížek psychologie studovala internetové stránky módních časopisů a portálů, sjížděla módní blogy a zapisovala si postřehy z nových kolekcí jednotlivých návrhářů. Získávala přehled, nadhled a učila se kritice.

Pro někoho redaktorskou práci nepolíbenou to nebyly úplně jednoduché začátky, ale jakmile do týmu přibyly posily, vše šlo mnohem snadněji, a já se konečně mohla začít více věnovat tématům z blogového prostředí, což mne doteď velice zajímá a baví. Najednou dostala práce nový rozměr, společnými silami jsme našli kompromisy a sladili časovou organizaci.

Přesto, že jsem jediným členem týmu, který pochází z Brna (což jsem od začátku vnímala jako velkou nevýhodu), během roku v Iconiq.cz jsem měla příležitost naučit se spoustu od ostatních, alespoň trochu poznat některé naše čtenáře a naučit se také něco o sobě samotné. Můj email zahltili tiskové zprávy, kritika i nadšené odstavce od českých bloggerek. Především ale také pochvala a uznání od naší obdivuhodné šéfredaktorky Míši, která pracuje na 100%, dává časopisu maximum, nechybí jí potřebný drive a touha, to s časopisem daleko dotáhnout.

Pokud dobře počítám, tak k dnešnímu datu jsem do různorodých rubrik napsala celkem 302 článků, tento má pořadové číslo 303. Nejčastěji jsem se věnovala módním bloggerům, návrhářům a jejich kolekcím, prozkoumávala jsem jejich bydlení a také občas dohlídla na trendy v líčení nebo účesech.

Nejvíce si vážím toho, že mi za celou dobu nikdo nic nevnucoval, já sama si většinou určím, čeho se mé články budou týkat, těší mne vzájemná podpora a spolupráce. Koho by nebavila práce neustále se točící kolem krásy, umění a dennodenních připomínek bezchybnosti, která je pro módní svět nepostradatelná a tolik typická.

A také práce, kvůli které jste lehce (někdy i víc než lehce) ve stresu, s klávesnicí pomalu přirostlou k vašim prstům a neustálou tendencí aktualizovat svoji emailovou schránku. To, že občas nestíhám, panikařím a kolem půlnoci mlátím hlavou do stolu, jelikož mi najednou právě vytvořený článek připadá nesmyslný od začátku do konce, beru jako malou daň za tuhle skvělou práci, která mě tolik baví.

Nesmím zapomenout na poděkování. Poděkování za příležitost realizovat se v něčem, co má smysl a velkou budoucnost. Pracovat s obdivuhodným týmem nadaných lidí, kteří jsou pro mne velkou inspirací. A také poděkování všem našim čtenářům, protože bez nich, bych se k číslu 303 pravděpodobně vůbec nikdy nedostala. Mějte krásný den!

Foto: Pinterest.com