Největší podzimní trendy a jak je nosit

/ Redakce Foto: Vogue, Fashionisers.com, Popsugar.com

Zatímco my si ještě užíváme letních slunečních paprsků, módní svět se začíná pomalu připravovat na podzimní sezónu. Těchto sedm trendů bylo na přehlídkových molech zastoupeno nejvíc.

Zimní květy

Květy jsou jedním z nejvýraznějších letošních trendů. Na jaře jsme je milovali jako výšivky na košilích, v létě na průsvitných trikách a na podzim? Květiny budou temnější, na tmavých podkladech a viktoriánských šatech. Vzory budou starožitné a budou připomínat babiččin porcelán, povlečení nebo potahy.

 

 

Jak je nosit?

Na obrovských plochách – maxi šaty se skládanou sukní zaručí, že květiny opravdu vyniknou. Romantické šaty kombinujte s těžkými kabáty, objemnými šálami, tlustými punčocháči a bytelnými zimními botami.

Ledově stříbrná

Návrháři se v této sezóně zamilovali do oslnivě stříbrné barvy a to naprosto na všem – od bot, přes šaty až po kabáty. Nebojte se zazářit!

 

 

Jak ji nosit?

Každodenní styl nejspíš nebude tak okázalý. Stříbrná je nádherná na botách, punčocháčích, sukních, volných kalhotech i kabátech. Vyberte si jeden nebo dva kousky a doplňte je bílou nebo šedou.

Kostky jsou vrženy

V pánském i dámském oblečení, kostky jsou letos in. A to v retro provedení ve stylu 70. a 90. let. Najdete je na vlněných sukních, které vypadají jako od středoškolské uniformy, flanelových košilích i kabátech.

 

 

 

Jak je nosit?

Naprosto jakkoliv. Retro „šprťácký“ look má výhodu, že se mnoha z nás ve skříni válí ještě opravdové vintage kousky. Vytáhněte je a vdechněte jim nový život, tomuto stylu sluší nedbalost a ošuntělost. Kombinace s denimem, saky a kabáty jsou sázkou na jistotu.

Vidíme rudě

Červená je nadčasová a z módy nevyjde asi nikdy. Letos se ale nemusíte bát obléknout do rudé od hlavy až k patě, včetně bot a kabátu či kostýmku.

 

 

Jak ji nosit?

Pozor si dávejte jen na jednotlivé odstíny. Monochromatický look, kdy zkombinujete tmavší a světlejší červenou je možný, ale musí být záměrný. Nešlápnete vedle ani s odvážnými červenými lodičkami, kozačkami či kabelkou, které po dlouhé době slaví comeback.

Kůže a latex

Návrháři se inspirovali Matrix trilogií, když vytvořili siluety s vypasovanými kabáty z černého latexu a kůže. Matrix looku nahrává i návrat úzkých slunečních brýlí a cyber punku.

 

 

Jak to nosit?

Hrdě. Kožené kalhoty, dlouhé kabáty, latex a vinyl vypadají skvěle, ale nenuťte se do nich, pokud se ve výrazném looku necítíte dobře.

Buďte ovce

Kabát nebo bunda z napodobeniny ovčí kůže je letos absolutní nezbytností! Bude vám v nich krásně teplo a navíc budete stylová.

 

 

 

Jak je nosit?

Přehoďte je přes boho šaty a obujte kozačky.

V pánském

O pánských oblecích už jsme psaly a neopustí nás ani na podzim.

 

 

 

Jak je nosit?

Hodně oversized, abyste podtrhli dojem pánského oblečení. V tmavých barvách, s jemnými proužky, k podpatkům i teniskám.