Milá Niko, mohla byste se nám prosím v krátkosti představit?

Jmenuji se Nikola Pospíšil Šiková a bloguji od roku 2010 na webu Nikachic.com. Jsem také spoluzakladatelkou nového webu na adrese Fashionized.net, který si vzal za úkol sdružovat nejlepší české blogy a fungovat jako lifestylový magazín. Kromě blogování pracuji v PR, profesionálně fotím a sem tam něco i napíšu.

Vzpomenete si ještě, kdy a jak Vás napadlo založit si vlastní módní blog?

Bylo to, když jsem se odstěhovala z Prahy a měla potřebu komunikovat se světem alespoň online. Móda mě provází už od dětství, dokonce jsem studovala návrhářství. V té době byly už zajeté blogy v zahraničí, tady se zatím blogová scéna pomalu rodila a tak jsem přispěla svou troškou do mlýna.

Jako maminka máte nejspíš oproti ostatním bloggerkám mnohem méně času, poradíte nějaký trik ohledně jeho organizace?

Jsem nejenom na rodičovské dovolené, ale pracuji také na plný úvazek jako PR manažer v agentuře 2media. Mým receptem je nedělat zbytečnosti – namísto hodiny strávené žehlením ji radši věnuji dětem nebo svým koníčkům, to jsou investice, které se vrátí zpátky.

Máte své oblíbené módní návrháře a sledujete probíhající týdny módy?

Týdny módy sleduji nejvíce přes fotky streetstylů, přiznám se, že prohlížet si fotky z přehlídek mě až tak nebaví. Zajímavější kreace leckdy totiž vznikají na ulici před přehlídkou. Mezi mé oblíbené tvůrce, od kterých si sem tam něco ulovím, patři Alexander Wang, Marc Jacobs, Martin Margiela a ze značek Acne.

Co pro vás znamená fotografování?

Je to nedílná součást mého života, největší koníček, hluboká vášeň a v poslední době už také povolání. Nedovedu si představit, že bych strávila jediný den bez foťáku.

S kým jste díky blogu měla možnost spolupracovat?

Pravidelně spolupracuji se značkami, jako jsou H&M, Levis, Lancome, Bobbi Brown, Clinique, Converse, Clarins a dalšími.

Vloni jste dokonce navštívila představení kolekce Maison Martin Margiela with H&M…

Ano, společně s Pavlínou Jágrovou jsme navštívily New York jako zástupci z řad bloggerů z naší republiky. Byl to vážně báječný výlet, životní zážitek! Na cestě také vznikl náš nápad na společný projekt Fashionized.

Můžete nám prozradit některé z plánů do budoucna ohledně blogu?

Momentálně se s Pavlínou Jágrovou soustředíme hlavně na společný projekt Fashionized.net. Chystáme spoustu nových rubrik, jako jsou například proměny nebo rozhovory. A v budoucnu, jak doufáme, se naše komunita bude rozrůstat o další bloggery, kteří mají zájem věnovat se blogování na profesionální úrovni. Blogů vzniká v poslední době masivní množství, my bychom tak mimo jiného rády pomohly značkám, které mají čím dál tím větší zájem se na těchto webech prezentovat, se v nich zorientovat a využít tak maximálně prostor, který jim tato prezentace nabízí.

Nikole bych ráda poděkovala za výbornou spolupráci a čtenáře vyzvala k zanechání komentáře či návrhu, kdo další by se měl v této rubrice objevit!


Foto: Osobní archiv