Na počátku všeho dění stály dvě dlouholeté kamarádky – Aneta a Marieta, které se po mnoha letech odloučení sešly na studiích v Praze a také díky inspiraci projektem Hel-Looks (mapující originální street style v Helsinkách) vymyslely vlastní projekt s názvem Check Czech Fashion. Se studnicí plnou nápadů přišel další, a to uspořádání módní přehlídky. Tým se v rychlosti rozrostl. Vedle Anety (PR manažerky) a Mari (koordinátorka módních návrhářů) se objevuje také – dnes již zastávající pozici kreativní directorky – Bárb, talentovaná Lou mající na starost líčení a oko nezamhouřící stylistka Adéla.

Holky, řekněte nám prosím, o čem vlastně CCF je?

Bárb: Naším hlavním cílem už od začátku bylo a stále je, vytvořit silnou sociální skupinu lidí, kteří se o módu aktivně zajímají nebo v této oblasti tvoří. Chceme jim dát prostor a šanci pro prezentaci jejich tvorby a podporovat jejich proniknutí do povědomí širší veřejnosti. Naším největším přáním je dokázat pomoci všem těm talentovaným a šikovným mladým návrhářům s distribucí a prodejem jejich kolekcí. Víme ale, že je to ještě běh na dlouhou trať, jehož cíl nás ale žene stále kupředu.

Máme samozřejmě i další vyšší cíle, u kterých jsme ale poznaly, že ještě nenastal jejich pravý čas – například launch vlastní značky CCF Originals, pod kterou byly zatím vyrobeny spíše pouze reklamní předměty. V budoucnu by pak značka měla čítat například trička z dílny námi zaštítěných a představených návrhářů. Chtěly bychom také módu více přiblížit i těm lidem, kteří nemají možnost se k ní dostat tak blízko, jako například v tuto chvíli máme my.

Můžete s měsíčním odstupem zhodnotit vaši třetí CCF show?

Adéla: Z finálního celku mám velkou radost a dobrý pocit. Nastaly samozřejmě klasické komplikace na místě, které se možná improvizací mohly na place lépe vyřešit, dotáhnout a zakamuflovat, ale oproti minulým ročníkům, které jsem zažila i z pozice diváka i z pozice zasvěceného to byl obrovský skok. Některé kritiky po akci zmiňovaly, že to nebyl první ročník, a že jsme po některých stránkách selhaly jako nováčci. Já z toho ale takový pocit nemám. Třetí ročník byl tak trochu dalším začátkem. Bylo to zase něco nového, o trochu výš posunuto. A přišly nové chyby, z kterých plynou zase nová ponaučení do příštích ročníků.

Lou: Já jsem nadšená. Je jasné, že se vyskytla sem tam nějaká chybička, ale při velikosti přehlídky oproti minulým ročníkům je to pochopitelné. Například my jsme v backstage v podstatě líčili nadvakrát. Pigment, který jsme používali k vytvoření třpytivých skvrn, se aplikoval těsně před zahájením přehlídky jako takové. Takže nejdřív se líčila pleť a pak až bylo kouzlení s třpytivým práškem. Pro mě ale byla tahle přehlídka zvláštní také tím, že jsem měla tu čest zde pokřtít svou první rtěnku pod svou vlastní značkou kosmetiky, která nese stejný název jako můj blog, GET THE LOUK.

Podle jakého kritéria jste vybírali jednotlivé návrháře a kolik se jich přihlásilo?

Mari: Návrhářů se přihlásilo přes pětadvacet. Takové číslo jsme nečekaly, a tak jsme byly nadšené, že je opravdu z čeho vybírat. Jelikož jsme upustily od jednotného tématu akce (minulé přehlídky byly ve stylu benátského karnevalu a dále kabaretu), zásadní kritérium nebylo stanoveno. Při výběru jsme pak ale asi všechny pocítily, že 6 nejlepších návrhářů vybíráme v podobném stylu, jako bychom přehlídku chtěly stejně nějak podvědomě sjednotit.

Adélka: Byla jsem ráda, jakým způsobem jsme se v týmu a s ostatními členy poroty na návrhářích shodli. Volili jsme ty, jejichž tvorba se netočila pouze okolo večerních a koktejlových šatů, ale byla pečlivě tvořena pro každodenní život. Z užšího výběru jsme pak vybírali podle podobného nádechu kolekcí. Šlo nám především o modernitu.

Jaké jsou vaše plány do budoucna, hodláte do běhu projektu zapojit bloggery nebo čtenáře?

Bárb: Plánů je skutečně mnoho! To je ta dobrá zpráva. Ta horší je, že každá máme jenom dvě ruce a ty už tak pracují na 200% :) Takže pokud se najde někdo, koho zaujal náš projekt a rád by se aktivně zapojil, budeme moc rády, když se ozve na [email protected]!

Rozhodně se v budoucnu chceme zaměřit na vylepšení a inovaci webové prezentace projektu. Chceme zatraktivnit a rozšířit obsah a chystáme několik dalších skutečně vzrušujících změn, kde velkou roli bude hrát třeba Lou a Adélka.

Již jsme začaly více spolupracovat s bloggery – připravily jsme rubriku “Co mám dnes na sobě”. V prvním díle se objevila Kocourová Violet a prozradím, že další díl bude patřit Simone ze Style Cookbook. V budoucnu bychom byly rády, kdyby nás bloggeři oslovovaly přímo a byla pro ně čest u nás publikovat článek. Máme rády naše čtenáře a velice rády s nimi vedeme diskuzi a pročítáme jejich názory! V tuto chvíli jednáme, jak do chodu projektu ještě více zapojit právě naše čtenáře a jak odměnit naše věrné fanoušky.

Kde lze hledat tajemství vašeho úspěchu?

Aneta: Myslím si, že lidé vnímají, že projekt je veden s láskou a osobním přístupem každého člena CCF týmu.

Marieta: Již třetím rokem vkládaná energie do projektu a snad i vzestupná kvalita foto výstupů a CCF Show.

Bárb: Já si myslím, že klíčem je schopnost stále nacházet novou energii a sílu na to se projektu věnovat i navzdory tomu, že krájíte čas ze svého volného.

Lou: V naslouchání lidem, kteří nás podporují, ať už šlápneme vedle, v chuti se zdokonalovat a posouvat hranice projektu dál.

Adéla: V chuti pokračovat, zdokonalovat se a poučit se z každé chyby.

Co čeká čtenáře CCF do budoucna?

Aneta: Fanoušky čeká spousta překvapení, fotografií, reportáží a soutěží.

Marieta: Chci se zaměřit na vytváření a hledání jedinečných příležitostí pro mladé české návrháře, nejen v rámci CCF Show.

Bárb: Já bych Vám moc ráda řekla tu velkou novinku, co nás všechny čeká, ale bohužel to bude muset ještě chvilku zůstat tajemstvím! Já se samozřejmě budu nadále věnovat webu CCF, jeho podobě a stylu, dále pak ráda občas zavzpomínám a zafotím si v ulicích. Budu vymýšlet další nové projekty a hledat pro Vás nové zajímavé lidi nejen do seriálu Otevíráme Vaše skříně.

Lou: Za sebe mohu prozradit, že je čeká větší dávka novinek a zajímavostí ze světa kosmetiky, který je podle mě dosti opomíjen v porovnání se světem módy jako takové. To vše samozřejmě doplněno o hromadu fotek a užitečných tipů.

Adéla: Mohou se těšit na neutuchající zásobu kvalitních fotografií, občasné tipy co na sebe a kde to sehnat, a žhavé novinky ze světa módy a umění.


Foto: Soukromý archiv CCF – fotografoval Ondřej Suk, editovala Barbora Drašnarová