Jak už název napovídá, blog Michaely a Terezy se zaměřuje především na dění v Brně a jeho okolí. Zajímalo mě jak celý projekt vznikl a co s ním jeho zakladatelky plánují do budoucna, proto jsem se zeptala jedné z nich – Michaely Salačové – aby nám ke svému projektu řekla něco víc.

Kde přišel impulz založit si vlastní blog, co vás k tomu vedlo?

S nápadem založit blog jsem přišla já, asi před cca půl rokem. Žiji už osmým rokem v Brně a chyběly mi zde nějaké zajímavé webové stránky, které by informovaly o lifestyle dění právě zde, Brně. Navíc jsem vystudovala žurnalistiku, pracuji několik let v oblasti PR, mám zkušenosti ze světem showbusinessu…tak jsem si říkala, že bych všechno toto spojila a založila blogový projekt. V minulých letech jsem byla hodně pracovně vytížená, kromě práce v PR jsem také pracovala jako moderátorka v televizích, hrála jsem coby DJka, věnovala se modelingu… S příchodem dětí jsem některé svoje aktivity omezila. A teď, když už jsou oba moji synové větší, začínám opět více pracovat. A právě práce s vlastním blogem se dá poměrně dobře časově skloubit i s mateřskými povinnostmi a mými jinými aktivitami. Navíc – opravdu jsem shledala, že takovýto projekt – s širokým polem informací v oblasti lifestylu – v Brně skutečně chybí. Oslovila jsem proto kamarádku Terezu Suchánkovou, Brňačku, která má o dění v Brně přehled a projekt jsme spolu založily.

O čem váš blog je a na co se zaměřuje?

Jak už jsem uvedla výše – jsme lifestylový blog a zaměřujeme se hlavně na dění v tomto směru v Brně a jeho okolí. Píšeme o všem, co by naše čtenáře (nejčastěji ženy ve věku 18-50let) mohlo v oblasti lifestylu zajímat. Tedy hlavně o módě, kosmetice, zdravém životním stylu, kultuře, zábavě, gastronomii, zajímavých produktech, či službách. Představujeme různé firmy, obchody, salony, značky, produkty, které nás osobně zaujaly, za které se můžeme postavit a které chceme čtenářům představit a doporučit. Probíhají u nás také soutěže o zajímavé ceny – vstupy do fitness center, lístky na koncerty, kosmetické produkty, služby v salonech… Informujeme čtenáře o různých akcích, které v Brně probíhají, předáváme tipy na výhodné akce různých obchodů, doporučujeme zkrátka všechno, co nám osobně přijde dobré a zajímavé a co by mohlo naše čtenáře jakýmkoliv způsobem obohatit. Navíc v rámci našeho blogu pomáháme opuštěným a týraným zvířatům, spolupracujeme s Mija Spolkem, který se snaží o jakoukoliv pomoc právě znevýhodněným zvířatům – sdílíme jejich příspěvky a jsme rády, když se informace s cílem najít pejskům domov, dostanou i prostřednictvím našich stránek k co nejvíce lidem. Jen naše Facebookové stránky mají v tuto chvíli více než 5 000 fanoušků a sledujeme stále narůstající zájem o náš projekt, což nás těšíJ

Jaké s ním máte plány do budoucna, jak byste chtěly aby se vyvíjel?

Plány s blogem do budoucna máme velkéJ V tuto chvíli se snažíme dostat se do širšího povědomí (nejen) brněnských čtenářů. Sázíme na výjimečnost našeho projektu, který myslím, má do budoucna potenciál oblíbeného média brněnských čtenářů. V podzimní a zimní sezóně se staneme mediálními partnery několika brněnských akcí a eventů, v tuto chvíli také jednáme o spolupráci s dalšími, velmi zajímavými brněnskými značkami a firmami. Mým velkým snem je do budoucna převést blog i do měsíčního tištěného periodika, který by se zdarma distribuoval a informoval o aktuálním lifestyle dění v Brně.

Foto: Archiv CoolBrnoBlog.cz