Alber Elbaz a jeho malá tajemství

/ Redakce

Zavřete oči a zkuste si na chvíli vybavit módního návrháře, který je od roku 2001 kreativním ředitelem francouzské značky Lanvin.

Té značky, která má své butiky po celé planetě včetně Athén, Pekingu, Jakarty, Las Vegas, Monte Carla, Saint Tropez nebo Taipei. Správně, je jím světoznámý, v Maroku narozený, Alber Elbaz, který je typický svým celkovým zjevem a nelze jej na žádné módní události přehlédnout.

Nejčastěji nosí černý oblek (sametové sako a tmavé kalhoty) doplněný bílou košilí, černé hranaté brýle a nesmí chybět to nejdůležitější – motýlek, díky kterému se stal Alber již za ta léta opravdu lehce rozeznatelným. Ale věřili byste tomu, že i když motýlek tvoří součást jeho zevnějšku, neumí si jej sám uvázat?

„Vůbec netuším, jak se váže klasický motýlek, proto jej mám na elastické gumičce, kterou lehce přetáhnu přes hlavu – vidíte? Ano, je to velice pragmatické a velmi praktické.  Moc dobře víte, že jsem se nikdy nenaučil řídit auto, takže motýlek? Děláte si ze mě legraci?“ odpovídá k této vtipné situaci samotný Elbaz.

„Víte, když jsem přijel poprvé do New Yorku, přicestovaly se mnou dva kufry. Jeden z nich byl docela malý, v něm byly mé osobní věci. No a ten druhý byl zase docela velký, v tom byly mé sny,“ přidává návrhář. Ty se o několik let později vážně splnily a ke značce Lanvin dnes vzhlížíme s respektem.

Připadá mi úsměvné a milé vědět, že jeden z nejvíce talentovaných návrhářů všech dob, měl v začátcích své kariéry nelehké chvilky, které mu dodaly zajisté spoustu sil. Přesto dnes vidí ve vázání motýlka svoji opravdovou noční můru.

0 Comments

    Leave a Comment