Té značky, která má své butiky po celé planetě včetně Athén, Pekingu, Jakarty, Las Vegas, Monte Carla, Saint Tropez nebo Taipei. Správně, je jím světoznámý, v Maroku narozený, Alber Elbaz, který je typický svým celkovým zjevem a nelze jej na žádné módní události přehlédnout.

Nejčastěji nosí černý oblek (sametové sako a tmavé kalhoty) doplněný bílou košilí, černé hranaté brýle a nesmí chybět to nejdůležitější – motýlek, díky kterému se stal Alber již za ta léta opravdu lehce rozeznatelným. Ale věřili byste tomu, že i když motýlek tvoří součást jeho zevnějšku, neumí si jej sám uvázat?

„Vůbec netuším, jak se váže klasický motýlek, proto jej mám na elastické gumičce, kterou lehce přetáhnu přes hlavu – vidíte? Ano, je to velice pragmatické a velmi praktické.  Moc dobře víte, že jsem se nikdy nenaučil řídit auto, takže motýlek? Děláte si ze mě legraci?“ odpovídá k této vtipné situaci samotný Elbaz.

„Víte, když jsem přijel poprvé do New Yorku, přicestovaly se mnou dva kufry. Jeden z nich byl docela malý, v něm byly mé osobní věci. No a ten druhý byl zase docela velký, v tom byly mé sny,“ přidává návrhář. Ty se o několik let později vážně splnily a ke značce Lanvin dnes vzhlížíme s respektem.

Připadá mi úsměvné a milé vědět, že jeden z nejvíce talentovaných návrhářů všech dob, měl v začátcích své kariéry nelehké chvilky, které mu dodaly zajisté spoustu sil. Přesto dnes vidí ve vázání motýlka svoji opravdovou noční můru.