Když jsem poprvé narazila na blog s názvem Stylescrapbook, vykoukly na mě fotografie hubené dívky s mexickými kořeny, která se nebála jít s kůží na trh a často přispívala svými outfity či fotkami bytového designu. Blog mě bavil, ale nikdy by mne nenapadlo, na jakou úroveň se díky tvrdé práci o šest let později vypracuje.

Za blogem stojí roztomilá Andy Torres, Mexičanka žijící již několik let v holandském Amsterdamu. Nemohla zde ovšem kvůli jazykové bariéře sehnat práci v módním průmyslu, a tak začala své myšlenky vypisovat na své webové stránky. Její osobní blog se postupem času stal zdrojem inspirace, nápadů na vylepšení interiérů, postřehů z vyhlášených týdnů módy, denních radostí i starostí. Popularita blogu Andree vynesla několik věhlasných spoluprácí  (Kipling, Mango, Canon a mnohé další). Objevila se na stránkách světových magazínů, měla svoji vlastní prezentaci na konferenci TED a nedávno působila jako jedna z porotkyň mexického pořadu, který hledá začínající talentované návrháře.

Připadá mi, že o stylu, který Andy má, bych mohla mluvit hodiny a hodiny. Je tolik proměnlivý a přitom zůstává rozpoznatelný a lehce určitelný. Andrea nedá dopustit na kvalitní kabelky a obuv. Ráda experimentuje s barvami, ale většinu roku ji stejně nejspíš uvidíte v černé, bílé či šedé. Díky své výšce by se ihned mohla stát modelkou. Nechybí v hledáčku fotografů během týdnů módy a taky ráda píše o své další velké lásce – cvičení, především o běhu, který ji nabíjí energií.

Kdybych si měla vybrat pouze jeden jediný blog, který budu moci sledovat, stane se jím právě Stylescrapbook. A to nejen proto, že má jeho představitelka stejné vlasy jako já a její styl je přesně mým šálkem čaje, ale hlavně z toho důvodu, že i když je charismatická Andy jedna z nejúspěšnějších bloggerek na celém světě a může si dovolit kdejaké rozmary a hvězdné manýry. Z jejího projevu či chování byste to však vůbec nepoznali.

Foto: Pinterest.com