A co myslíte, které destinace se v bloggerském prostředí staly populární, kde lze načerpat dostatek energie pro celý další rok? Bloggerky nám díky svým postřehům, fotografiím a úvahám o místních obyvatelích vlastně zprostředkovávají kvalitní a bohaté recenze, které často na internetu chybí. Takže proč toho nevyužít?

Roztomilá Britka Zoe letos poprvé zavítala na jeden z řeckých ostrovů, konkrétně Mykonos a byla doslova unesena jeho nedotknutelností, čistotou, službami i chutným jídlem. Mykonos spadá do souostroví Kyklad ve Středozemním moři, proslul svými zachovalými větrnými mlýny a krásnými plážemi. To Alix z blogu The Cherry Blossom Girl loni navštívila Kanárské ostrovy, konkrétně ten největší – ostrov Tenerife. Místo si oblíbila hlavně kvůli endemickým druhům květin i zvířat. Pojem endemické druhy znamená, že nejsou k vidění nikde jinde na planetě a můžete se s nimi setkat pouze při zdejší návštěvě.

Chiaru Ferragni najdete přes léto většinou odpočívat v Thajsku, které si během posledních několika let oblíbila hlavně pro unikátní kulturu a také lidi, se kterými měla možnost se zde setkat a mnohé se od nich naučit. Tvrdí, že Thajsko je zemí úsměvů, což dokumentuje následující článek. Andy Torres zase dává přednost svému milovanému Mexiku. Během roku totiž bydlí v holandském Amsterdamu, a tak vždy v létě sbalí kufry, aby mohla navštívit svoji milovanou rodinu nebo se účastnit nějakého zajímavého projektu, nedávno např. Elle Mexico Disena 2013, kde jako porotce vybírala místní nadějné návrháře.

Kelly z blogu The Glamourai zastihnete během léta v Maroku, které považuje za jedno z nejkrásnějších míst na zemi. V jejích zápiscích z cest se dozvíte, proč ji toto místo tolik inspiruje, uvidíte fotografie rostlin, architektury, tržišť s kořením, látkami i koberci či jízdu Kelly na velbloudovi

A ještě (pro nás) schůdnější variantu volí Carolina Engman, v jarních či letních měsících ji totiž potkáte v italských destinacích Sicílie a Sardinie, kvetoucí stromy a atmosféra klidu vás v těchto lokalitách určitě ohromí.

Foto: Pinterest.com