Takovým blogem je např. I Spy Diy. Jeho autorka je mladinká sympatická Jenni Radosevich, která se o své nápady a inspiraci vždy ráda podělí. Na jejích stránkách najdete mnoho podomácku vyrobených šperků, módních doplňků – klobouků, šátků, psaníček, ozdob do vlasů nebo natrefíte i na přešívání jednotlivých kousků již zastaralého oblečení. Výhodou je, že k mnoha tutoriálům nabízí Jenni také videa, na kterých lze samostatný postup mnohem lépe vidět, pochopit a okamžitě jej vyzkoušet. Určitě stojí za to, se na stránkách porozhlédnout. Ne nadarmo byly některé z jejich projektů uveřejněny v módních časopisech jako je InStyle, Elle, Glamour nebo Seventeen.

Další věhlasný blog v této kategorii nese název Honestly…WTF. Mají jej na starost dvě kamarádky Erica Chan Coffman a Lauren Kolodny. Posledním projektem tohoto blogu je např. jednoduchý náramek zdobený plastovými kamínky, náušnice vytvořené z mořských mušlí a před Vánoci to zase byly chytré nápady na balení dárků a vytvoření netradičních ozdob na stromeček.

Do třetice všeho dobrého, máme tu blog s originálním názvem P.S. – I made this, který píše bláznivá Erica Domesek. Erica byla vůbec jednou z prvních, která se začala tomuto tématu věnovat a poctivě na svůj blog přidávala kvalitní postupy výroby šperků, úpravy oděvů a dalších různých vylepšovacích technik. V roce 2010 vydala svoji první knihu, která byla inspirována právě jejími 25 nápady. Vše proto, aby pomocí chytrých myšlenek dokázala zprostředkovat „vysokou“ módu do domovů obyčejných čtenářů, kteří si mohou nedostižné kousky sami s trochou šikovnosti vytvořit. Tak se její práce dostala do časopisů jako je Teen Vogue, Lucky, Glamour nebo Sharpie. Online spolupracovala s WhoWhatWear, Fashionista nebo Refinery29. Rázem ovládl blogový svět nový fenomén.