V posledních několika letech je nošení pánských triček, košil nebo tzv. boyfriend džínů velice oblíbené a ženy na pohodlnost jednotlivých kousků nedají dopustit.

Ovšem tak trochu s nadsázkou a díky nápadu kanadské fotografky Hany Pesut, blogující na stránce Sincerely Hana, vznikl projekt „Switcharoo“. Vtipné fotografie na levé straně vždy zachycují páry ve svém vlastním oblečení, vpravo po prohození všech kousků.

Celý nápad se prý zrodil během kempovacího výletu v roce 2010, když se Hana rozhodla vyfotit dva ze svých přátel, kteří byli v ten moment naprosto odlišně oblečení. Nápad všechny zaujal a od té doby dívka cestuje po celém světě, potkává stovky různých párů a také vydala knihu.

Pro Huffington Post také Hana zmínila: „Myslím si, že projekt přesně ukazuje, jak daleko jsme schopni zajít, pokud se jedná o to, co je ještě vhodné pro muže a ženu, a co už je prostě příliš. Moje máma mi nedávno říkala, že když byla na střední škole, musela nosit pouze sukně nebo šaty. S mnoha pořízenými fotografiemi jsem postřehla, že některé prohozené outfity by se daly v pohodě nosit na veřejném místě a nikdo by si nemyslel, že je to divné. Lidé by ale měli nosit, co chtějí, ne to, co je jim povoleno nebo se od nich očekává.“

Výsledek musíte, s úsměvem na tváři, zhodnotit ale sami. Je jím totiž hravá série vedoucí k otevřené diskuzi – některým párům proměna možná prospěla, jiné vypadají k popukání, nejvíce to ovšem většinou schytali muži.

Foto: Pinterest