Nemůžete se rozhodnout, jakou texturu zvolit?? Cítíte se ztraceně, kdykoliv přijdete do obchodu a topíte se v záplavě odstínů bez šance si sama vybrat?? Tak zapomeňte na jakékoliv letní, zimní nebo jiné typy a pojďte se se mnou ponořit do tajemství barevné teorie v praxi!  Abych vám zbytečně nemotala hlavu, termíny z teorie nechám stranou a vrhneme se rovnou na praktické využití:-)  Pokud je vašim přáním vypadat jemně a upraveně, je nejlepší zvolit líčení ‚tón v tónu‘. To sestává zpravidla z použití jedné barvy ve vícero odstínech. Barvu stínu je nejlepší vybrat podle vaší barvy očí- tato volba vám přinese zaručený výsledek v podobě uhlazeného vzhledu s neutrálním efektem.

Máte-li tedy oči modré, zvolte kombinaci dvou odstínů modré tmavší na vnější část víčka a světlý na prozáření vnitřního koutku. U hnědých, zelených a šedých očí se držte stejného vzorce.  Pokud ale toužíte vystoupit z davu a líčením se naopak zvýraznit, zvolte tzv. komplementární líčení, které spočívá v použití protikladných barev k vaší barvě očí. K modrým očím tedy hnědou, meruňkovou, zlatou… K hnědým očím modrou, fialovou, tyrkysovou… K zeleným vínovou, fialovou, růžovou… Jestli jsou vaše oči šedé, pak máte vyhráno, protože je to neutrální barva a k té můžete použít jakýkoliv stín :-) Stejně tak šedou, černou a bílou barvu může nosit majitelka jakékoliv barvy očí, jelikož se jedná také o barvy neutrální.

Co se týče textur stínů, existuje jich mnoho přes matné, perleťové, saténové s delikátním leskem až po třpytivé. Při výběru byste měli zohlednit kondici vašeho oka a kůže na pohyblivém víčku. Jestliže máte kůži pružnou a mladou, fantazii se meze nekladou a všechny textury jsou pro vás vhodné. V případě, kdy už je samotné oko i kůže zralejší, se rozhodně vyvarujte všech perleťových stínů, které zvýrazňují strukturu kůže a používejte převážně matné. Do vnitřního koutku však můžete použít jemně třpytivý nebo saténový, který vám nijak neublíží a oči krásně projasní.

Jestli z toho ale stále nejste moudrá, nechte si poradit od profesionálů a zavítejte do prodejny Inglot v OC Chodov. Ta disponuje unikátním Freedom Systemem, který funguje na principu magnetických palet různých druhů a velikostí a umožňuje vám si sestavit barevnou paletu na míru dle vašeho vlastního přání. Skvěle se o vás postará úžasný team profesionálních vizážistů, kteří pomohou nejen s výběrem, ale velmi ochotně vám stíny vyzkouší a poradí i s technikou, aby výsledek byl co nejefektnější!

Síla barev je opravdu magická, tak popusťte uzdu své fantazii a ponořte se do moře odstínů a textur!

Ať je vám tento článek záchraným člunem…

Vaše Barbora Bardotka Bezděková