Dnes bude řeč o vintage kouscích, které se stávají čím dál více populárnějšími a dokážou pozvednout i ten nejobyčejnější model. Vintage lze ve spojitosti s oděvem chápat jednoznačně jako klasiku let minulých. Ať už se jedná o šaty, šátky, brýle či šperky, je to právě vintage, která má svoje kouzlo. Každý kousek bývá totiž ikonický, nese si s sebou mnohaletou historii a ojedinělý příběh. V dnešní době tak není úplně nemožné dostat se k brýlím, které nosila např. Marilyn Monroe nebo k šatům, které zdobily Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho.

Jestli nevlastníte na půdě přeplněné kufry či truhly s šaty po babičce nebo tetičkách, nezoufejte. Toto šílenství totiž není pouze zahraniční záležitost. Právě v Praze vyrostla během několika let řada obchůdků, které se na prodej vintage cenností specializují. Na prodej jsou tak věci, které dodají modernímu stylu ten správný šmrnc.

Jedním z nejluxusnějších vintage obchodů je Nana Vogue, zároveň provozující kamennou prodejnu i internetový obchod, nacházející se v ulici Benediktská 8. Právě zde najdete nikdy nestárnoucí kousky vysoké kvality. Bohemian Retro na adrese Čajkovského 22 na Žižkově nabízí mimo slunečních brýlí třeba i bytové doplňky jako nádobí i porcelán za velice rozumné ceny. Krámek s nápaditým stylem je i Toalette, spousta zajímavých věcí za příznivé ceny. Oblíbila si jej Aňa Geislerová i Klára Issová a najdete jej v ulici Karolíny Světlé.

Boutique retro se usídlil v ulici Perlová 4 poblíž Pařížské ulice. K dostání jsou tu kabelky, oblečení i doplňky. Nebuďte překvapení, až tu najdete ikonické kousky od Marca Jacobse, Karen Millen nebo Anny Sui. Pokud vystoupíte ve stanici metra Národní třída (která je však nyní uzavřena), budete to mít už jen kousek do Vintage retro clothes, který má pro své zákazníky otevřeno i do pozdních večerních hodin, dokonce i o víkendech. V pražské pasáži Platýz u Národní třídy na vás čeká obchůdek s názvem Quasimodo Vintage Fashion. V jeho nabídce je oblečení, obuv i doplňky v retro stylu za studentské ceny. Pokud si tu nevyberete, tak nezapomeňte navštívit jeho sesterský obchod Nymph.

Malý obchod s vintage poklady naleznete na adrese Štuparstká 3, poblíž zastávky Staroměstská a nese jméno Laly Vintage clothes shop. Pokud to máte do kamenné prodejny daleko, zkuste obchod internetový, ve kterém najdete většinu nabízeného zboží. V neposlední řadě bych ještě připomněla second hand Fru Fru, který nabízí oblečení i pro dámy s konfekční velikostí větší než 42, najdete tu ale i šperky, boty, oblečení pro děti i muže. Fru Fru je také ideální příležitostí pro ty, kterým se už jejich kousky okoukaly a rádi by je poslali dál do světa, začít novou etapu dobrodružství – obchod nabízí výkup zboží do komisního prodeje.