Od blogů jsme si společně dali na delší dobu pauzu, ale nerada bych vás ochudila o další tipy, které se usídlily v mých záložkách.

Je šedesát nových dvacet?

První z nich je, možná pro někoho již známý, blog Advanced Style, který založil Ari Seth Cohen. Tento mladý pouliční fotograf se totiž specializuje na fotografie postarších žen, nejčastěji se na jeho blogu objevují dámy starší šedesáti let, které fotí v newyorských ulicích již od roku 2008.

V roce 2012 Cohen také dokončil nový projekt – dokumentární film, jež je poskládán z jednotlivých videí, která se v průběhu několika let objevovala na blogu. I tímto dokumentem se snaží dostat i starší ženy do popředí a zájmu módního průmyslu, který si dle jeho slov neuvědomuje, jak moc velkou komunitu tyto dámy tvoří.

820f1ceb9b6b30c70c052f83c8663111

Blogerské stádečko

Hlavní trendy sezóny určují módní návrháři. Další (většinou ty okopírované) si ale bereme z klasických módních řetězců a na konci této větve stojí módní blogeři, kterými se spousta lidí ráda inspiruje.

Je to právě blog Shit Bloggers Wear, který se vtipně strefuje do všech těchto trendů, které čas od času vídáme na každém druhém blogu, což se po čase stává docela otravné. Zakladatelka blogu Cecilia Doan doprovází svůj blog pomocí ilustrací ikonických kousků. A tak zde rozhodně najdete kabelku Céline, Kenzo mikinu s hlavou tygra nebo lak na nehty Chanel Le Vernis.

6c06959f850c87f2c7da4d031edcb384

Že nejde móda a jídlo dokupy?

Posledním dnešním blogem je Taste of Runway. Blog, který vznikl z lásky k módě, kreativitě a především dobré kuchyni mixuje různé nápady a míchá nepřeberné množství přísad.

Na jeho adrese najdete obrovské množství různých koláží, které jsou většinou složeny ze dvou fotografií – fotky modelu z přehlídkového mola, k němuž je přiřazena vhodná fotografie nějaké suroviny či hotového pokrmu. Vzájemně tak vytváří originální prolínání barev a nápadů. Taste of Runway je prostě a jednoduše příběh štěstí, který se odehrává na pomezí outfitu a receptu. A navíc je to příběh hodně vtipný.

27026a6d0d5fd634d857aedbd0087943

Foto: Pinterest