Často se ovšem jejich kreace nesetkají se všeobecným úspěchem, protože neuspokojí mnohé ze svých fanynek, které oplývají jinými než modelkovskými mírami. Jejich křivky jsou prostě a jednoduše více zaoblené, postava celkově plnější a tak nezbývá nic jiného, než se po inspiraci poohlédnout jinde. Naštěstí existují v dnešní době blogy i pro tuto cílovou skupinu mladých dívek i žen.

Je opravdu úctyhodné, že se bloggerky plnějších tvarů nebojí tzv. jít s kůží na trh. Za své postavy se rozhodně nestydí, nebojí se barev ani různých zapeklitých střihů ba právě naopak. Rády riskují, porušují pravidla a jsou pyšné na to, že mohou být pro někoho návodem, jak vylézt ze své ulity, být sebevědomější a svoji postavu prostě přijmout takovou, jaká je. Již řadu let se také snaží tímto způsobem bojovat proti tradičním trendům módního průmyslu, který je bohužel prozatím vítězně ignoruje.

Mnohé XXL bloggerky, jak se jim v zahraničí přezdívá, jsou i přesto všechno hrdými reprezentantkami většinové ženské populace. Jejich čtenářky k nim chodí pro radu, co si vzít na sebe do práce, na večírek, rande i přijímací pohovor.

Pokud vás toto téma zajímá, neměli byste si nechat ujít např. blog mladé Pařížanky Sakiny saksinthecity.blogspot.com, která se stala sloupkařkou na nové webové stránce Vogue Curvy podporující krásu ženských křivek. Vždy usměvavá Newyorčanka Gabi Gregg sídlící na blogu gabifresh.com je přesvědčena, že i když zrovna nemáte velikost 34, přesto si lze najít s lehkostí práci v módním průmyslu.

Jednou z nejznámějších představitelek blogů tohoto typu je černovláska Tanesha Awasthi. Ta svůj blog girlwithcurves.com již dnes vnímá jako misi za celkovou změnu vnímání žen s plnějšími tvary. Prostřednictvím blogu by se ráda zaměřila na budování sebeúcty a akceptaci těla přesně takového, jaké v dané chvíli každý z nás má.

Insta 1

Foto: Blogy výše zmiňovaných