Kristina se narodila v běloruském hlavním městě Minsk, kde žila do necelých pěti let. Poté se ovšem se svými rodiči přestěhovali na celé dva roky do Kentucky ve Spojených státech, což jí přineslo spoustu nových přátel a hlavně naprosté zdokonalení v anglickém jazyce. Nakonec přišlo na řadu Švýcarsko a také učení se francouzštině, což malé Kay zabralo pouze několik měsíců.

V průběhu studia na střední škole se rozhodla věnovat příležitostnému modelingu a brzy poté, v lednu roku 2011, ji napadlo společně se svým přítelem založit vlastní módní blog. Jeho název Kayture vznikl originálním spojením dětské přezdívky Kay a slova couture. Díky vytrvalosti a obrovské chuti do tvrdé práce začal blog nabírat stále na větších obrátkách a přicházely nabídky na spolupráci od věhlasných firem. Dospělo to do takového stádia, že při rozhodování, zda jít na univerzitu nebo se věnovat blogování, zvolila Kristina blog, který nyní pokládá za svoji práci na plný úvazek. Myšlenku na studium ovšem zatím definitivně nezatracuje, pouze si od něj dává na rok pauzu.

Přesto, že Kristina oslavila nedávno teprve 20. narozeniny její blog i styl psaní působí velice dospěle a na první pohled by jí řada lidí tipovala mnohem vyšší věk. Těžko říci, zda je to způsobeno nadprůměrně kvalitními fotografiemi, jež pořizuje její přítel James nebo fakt, že tato švýcarská kráska s porcelánovou pletí obléká převážně pouze luxusní a velice výrazné kousky oblečení.

Kristina natáčí bezesporu profesionální líčící tutoriály, na blog přispívá v podstatě každý den, také spolupracuje s mnoha světově známými značkami a přináší tak osvětu mezi své (nejen) švýcarské čtenáře.

V roce 2011 se dokonce probojovala do úzkého výběru v soutěži Miss Švýcarsko.

Její styl lze popsat jako ryze ženský. Sama k němu přiřazuje slova jako klasická elegance a čistý minimalismus. Během týdnů módy se ovšem nebojí odvázat a ráda si pohraje s potisky i výraznějšími detaily.  Mezi její největší ikony patří Grace Kelly či Audrey Hepburn, ale také se vzhlédla v sofistikovaném stylu Ashley Olsen nebo bloggerky Elin Kling.

Jelikož je kamenných obchodů s kvalitní módou v Ženevě jako šafránu, oblíbila si především nakupování přes internet. Nedá dopustit na servery Net-A-Porter nebo MyWardrobe. Naprosto největší inspiraci ovšem čerpá ze života Gabrielle Chanel a tvorby Karla Lagerfelda, jejichž myšlenky a tvorba ji prý neustále posouvají kupředu.

Foto: Pinterest.com