Když se řekne spojení módní blog mající souvislost s Českou republikou okamžitě mi naskočí jméno Sandra Leopardová. Sandru jsem jako první českou bloggerku objevila před několika lety, netvrdím však, že jí byla úplně první. Tato slečna vedla velice povedený portál, fotila svoje denní outfity, přidávala inspirativní fotky či videa. Byla to právě ona, díky které se nechalo inspirovat dalších několik desítek blogů, které začaly vznikat velice záhy. Byla tu Teruna nebo třeba Adéla z Heels in Prague, jejíž blog přečkal všechny přetřesy a vesele si žije dál.

Dnes už je vše zase trochu jinak. Na první pohled to snad i vypadá, že mít módní blog již není žádné velké wow, jelikož jej vlastní kde kdo. I ti, kteří módě a stylu vlastně ani nerozumí. Ještěže lze i mezi nimi najít spoustu nadějných osobností, které se svému koníčku věnují skoro každý den, obětují mu většinu svého volného času.

U nás si módní bloggeři nežijí v luxusu, nejsou zváni na všechny honosné akce ani nenavrhují svoje kolekce oblečení. Nevedou ani zdaleka takový život, jako hvězdy zahraničního blogování, přesto dokážou přinášet inspiraci, trendy a novinky. Ráda bych tu vyzdvihla několik z nich, protože si myslím, že si to právem zaslouží. Najdete u nich krásné fotografie, mnoho inspirace, reportáže z různých akcí, rady ohledně kosmetiky nebo např. tipy na výhodné nákupy. Stali se tak jednou z velmi dobrých variant, jak neustále vědět, co je právě v kurzu.

Jsou to holky z CupOfStyle, Lucka a Niky se letos dokonce účastnily podzimního londýnského týdne módy. Veronika a Hanka z CzechChicks, které nedávno otevřely svůj internetový obchod s nápaditými kousky. Nesmím zapomenout na krásku Ejvi i Pavlínu, kterou si oblíbí všichni příznivci minimalismu. Kdo touží po kvalitních fotografiích z mnoha koutů světa, ať zabrousí na web Sofie Meet&Muse, pro módní „neinspiraci“ klikněte na Adino Módní peklo. A pokud tu máme i čtenáře opačného pohlaví, nezbývá nic jiného než doporučit blog Muži v Česku nebo denně aktualizovaný InVogue.

A co vy, máte svůj blog, na který byste nás rádi pozvali nebo tento trend s klidným srdcem přehlížíte?