Pouliční průzkumník

/ Redakce

Ráda a hodně často se zajímám o to, jaké oděvní styly jsou charakteristické pro jednotlivé země po celém světě. Kde dávají přednost barvám, nápaditým střihům, a kde pro změnu vsází na ledabylou jednoduchost? Na to odpovídají den po dni fotografie unikátního projektu Street Peeper.

Za mezinárodně uznávaným blogem Street Peeper stojí mladík jménem Phil Oh, který se narodil v Chicagu. Poté se přestěhoval do NY, kde studoval historii, aby se po sérii nepovedených brigád a špatných pracovních zkušeností rozhodl v roce 2006 založit vlastní blog dokumentující styl lidí po celé planetě.

Phil se rozhodl cestovat, fotit zábavné a bezprostřední lidi se zajímavým stylem, čímž vlastně jeho příběh začíná. Do té doby neměl absolutně žádné zkušenosti s vedením a správou blogu, neměl ani žádné základy fotografování a na krku se mu pohuboval levný a obyčejný fotoaparát. Tento koníček ho však vtáhl natolik, že začal navštěvovat i týdny módy, během nichž nafotil tisíce fotek, o které se začaly zajímat věhlasné módní magazíny.

Zakázky se hrnuly a Phil potřeboval nutně lepší fotoaparát, zázemí a také konečně skoncovat se svojí prokrastinací, jež mu často bránila v přispívání na blog každý den. Přestal nutit své objekty, aby mu pózovaly před objektivem jako roboti a raději je začal fotit v přirozených situacích a vytvářet nezaměnitelné momentky plné emocí.

Z koníčku se po několika letech stala práce na plný úvazek, k tomu přibylo přispívání do americké verze Vogue a dalších magazínů (Harper´s Bazaar Austrálie, Elle Čína). Dnes žije Phil v Brooklynu, dvakrát ročně navštěvuje všechny čtyři nejznámější týdny módy a nezapomíná ani na Tokyo, Sydney či Copenhagen. Na cestách tráví zhruba polovinu roku, což je, jak přiznává, velice náročné a mnohdy vyčerpávající.

Phil Oh už bude navždy patřit k prvním street style fotografům, kteří svoji práci začali prezentovat na internetu a pyšně se tak může zařadit po bok Scotta Schumana i Yvana Rodice. Jeho blog plný inspirace je ovšem unikátní díky tomu, že jednotlivé fotografie lze seřadit nejen podle destinace, ale také značky (jež se objevila v nafoceném outfitu) či stylu.

Foto: Pinterest.com