Za mezinárodně uznávaným blogem Street Peeper stojí mladík jménem Phil Oh, který se narodil v Chicagu. Poté se přestěhoval do NY, kde studoval historii, aby se po sérii nepovedených brigád a špatných pracovních zkušeností rozhodl v roce 2006 založit vlastní blog dokumentující styl lidí po celé planetě.

Phil se rozhodl cestovat, fotit zábavné a bezprostřední lidi se zajímavým stylem, čímž vlastně jeho příběh začíná. Do té doby neměl absolutně žádné zkušenosti s vedením a správou blogu, neměl ani žádné základy fotografování a na krku se mu pohuboval levný a obyčejný fotoaparát. Tento koníček ho však vtáhl natolik, že začal navštěvovat i týdny módy, během nichž nafotil tisíce fotek, o které se začaly zajímat věhlasné módní magazíny.

Zakázky se hrnuly a Phil potřeboval nutně lepší fotoaparát, zázemí a také konečně skoncovat se svojí prokrastinací, jež mu často bránila v přispívání na blog každý den. Přestal nutit své objekty, aby mu pózovaly před objektivem jako roboti a raději je začal fotit v přirozených situacích a vytvářet nezaměnitelné momentky plné emocí.

Z koníčku se po několika letech stala práce na plný úvazek, k tomu přibylo přispívání do americké verze Vogue a dalších magazínů (Harper´s Bazaar Austrálie, Elle Čína). Dnes žije Phil v Brooklynu, dvakrát ročně navštěvuje všechny čtyři nejznámější týdny módy a nezapomíná ani na Tokyo, Sydney či Copenhagen. Na cestách tráví zhruba polovinu roku, což je, jak přiznává, velice náročné a mnohdy vyčerpávající.

Phil Oh už bude navždy patřit k prvním street style fotografům, kteří svoji práci začali prezentovat na internetu a pyšně se tak může zařadit po bok Scotta Schumana i Yvana Rodice. Jeho blog plný inspirace je ovšem unikátní díky tomu, že jednotlivé fotografie lze seřadit nejen podle destinace, ale také značky (jež se objevila v nafoceném outfitu) či stylu.

Foto: Pinterest.com