To vše převážně díky své editorce, která se jmenuje Angelica Cheung a rozhodla se vybudovat magazín pro všechny ženy, které chtějí být úspěšné.

Angelica se narodila v čínském hlavním městě Pekingu, získala titul z práv, studií anglického jazyka a literatury na místní univerzitě. Jelikož pochází z žurnalistické rodiny, získala rychle nadšení pro práci v novinách a magazínech po celém Hong Kongu, včetně Marie Claire. To už byl pouze malý kousek k čínské verzi Elle, a v roce 2005 nemohla chybět při zrodu Vogue.

Angelica naprosto přesně reprezentuje čínské ženy budoucnosti. Ženy, které doufají v jediné, a to, že se jejich dcery nestanou otrokyněmi módy a přesto budou mít styl; budou sociálně uvědomělé, ale neovlivní je bohatství. Ženy, které si život užijí naplno a nebojí se jej učinit zajímavějším, staví se čelem proti překážkám a rády riskují.

Čínský Vogue má obrovskou výhodu v prostředí, ve kterém se rozvíjí. V posledních letech se zde totiž mění celková atmosféra společnosti, ve které do nedávných dob převládalo mužské slovo. Navíc je Čína nejlidnatější zemí na světě, tudíž má časopis mnohem více čtenářů než třeba v Británii, Itálii nebo Francii a stává se tak doslova kulturním fenoménem. Angelica učí své čtenářky nejen být silnějšími, učí je mnohem víc než high módu. Vše má bohužel svoji odvrácenou stranu – každé číslo je přísně kontrolováno a cenzurováno komunistickou stranou.

„Lidé v Číně chtějí žít lepší život,“ řekla Angelica a dodává: „Mám ráda módu, zbožňuji pocit, že jsme vlastně něco víc než obyčejný časopis. Nejsme tu proto, abychom prodávali oblečení. Na druhou stranu je o to těžší udržet vášeň.“ Vogue je zde nejspíš úspěšný právě díky tomu, že zde naleznete mnoho návodů na to, jak se stát moderní ženou navzdory mnoha případům domácího násilí, nucených potratů a tradičnímu upřednostňování chlapců.

Foto: forums.thefashionspot.com