Pokud dnes nemá pořádný blogger kanál na Youtube, jako by ani nebyl. Obliba především kratších videí, která si můžete pustit ráno u snídaně, za poslední roky raketově vzrostla. Těžko říci, zda si to vysvětlit tím, že lidé jsou už líní i číst a raději poslouchají, nebo jim přijde tento kontakt prostě a jednoduše přirozenější a osobnější.

Novým fenoménem se ovšem stává série tzv. “Vlogmas”, název vznikl spojením slov Vlog (označující bloggerské video příspěvky) a Christmas, znamená tedy natáčení vánočních videí. Bloggeři už nejspíš neví, jak se při této aktivitě lépe předehnat, tak si vymysleli, že budou natáčet krátká videa od 1. prosince po dobu celého měsíce, nebo alespoň do Vánoc.

Můžete se podívat, co pěkného na začátku prosince nakupuje populární anglická bloggerka Zoe, jaký stromeček si do svého příbytku nastěhovala kosmetická královna Tanya Burr a stejným šmíráckým způsobem omrknout vánoční výzdobu pokoje milované i nenáviděné Dulce Candy.

Během sledováním videí se určitě pobavíte, načerpáte inspiraci, ale možná si i občas zaklepete na čelo nad zahraniční kýčovitostí a budete rádi za pravé české Vánoce bez zbytečností.

Foto: Pinterest