Skandinávie je místem s nízkým procentem kriminality i vysokým počtem lidí oplývajících štěstím. Alespoň, co se statistik týká.  Je to ovšem také místo, ze kterého připlouvají do celého světa velké dávky inspirace díky talentovaným osobnostem. Jednou z nich je i Carolina Engman, modelka, stylistka na volné noze a především světoznámá bloggerka mající slabost pro zářivé šaty a luxusní kabelky.

Svůj módní blog s názvem Fashion Squad založila již v dubnu roku 2006 s cílem sdílet se svými přáteli módní fotografie, myšlenky a aktuální informace. Zanedlouho ovšem přišly první nabídky ke spolupráci, počet čtenářů rostl každým dnem. I její kariéra modelky začala nabírat na obrátkách. Předváděla v kampaních značek Botkier, Mango, Penny Black, Bik Bok či Nastygal. Pouhé čtyři roky od založení blogu, v roce 2010, se podílela na tvorbě triček s oděvnickým gigantem Forever 21. Její ležérní a přitom šik styl s rockovým nádechem mnohé zaujal, Caroline se objevila v časopisech Teen Vogue, japonském NYLON, korejském Vogue Girl či ve španělské mutaci Elle.

Úspěšná bloggerka, mezi jejíž oblíbené návrháře patří Christophe Decarnin, Richardo Tisci a Martin Margiela, se ve volném čase věnuje stylingu, stíhá studium módy na univerzitě ve Stockholmu, píše sloupky pro časopisy, ráda čte a kreslí. Již mnoho let prý čerpá inspiraci ze stylu Emmanuelle Alt, Carine Roitfeld či Kate Lanphear a stejně tak nedá dopustit na zářivou rtěnku, vysoké podpatky a široký úsměv.

Mimo nošené outfity je její blog také perfektním zdrojem informací o designérských novinkách, editorialech i o praktických tipech do domácnosti. Nejen díky své tvořivosti měla Caroline možnost podílet se společně s bloggerkami Andy Torres a Chiarou Ferragni na kolekci volnočasových triček Werelse pro linii Mango Touch. S firmou Cooee Design zase pracovala na vytváření kolekce minimalistických šperků.

Vlnité blond vlasy, šaty s potiskem doplněné o kabát se zvířecím vzorem, na nohou vysoké podpatky Jeffrey Campbell a v ruce kabelka značky Prada či Phillip Lim. Přesně tak se dá v krátkosti definovat styl populární Švédky. Bojím se, že celý příběh o jejím stylu by byl na velmi dlouhé vyprávění, proto si musíte vystačit s bohatou fotogalerií.

Foto: Pinterest.com