Existuje několik způsobů, jak zvýšit svou každodenní produktivitu a zajistit, abyste ze své každodenní práce vytěžili maximum. Zde je 5 nejlepších způsobů, jak zvýšit svou produktivitu.

Naplánujte si den

Je naprosto zásadní si svůj den především naplánovat. Může to být v hodinových intervalech nebo jen obecný seznam úkolů, které je třeba splnit – prostě potřebujete něco, co vás udrží na správné cestě a posune k vašim konečným cílům. 

 

Vytvořte si rutinu

Mít rutinu je životně důležité pro každého, kdo chce ze svého dne vytěžit maximum. Od stanovení času ranního vstávání až po čas, kdy byste měli jít na oběd – rutina vám skutečně pomůže kontrolovat svůj den a jeho trávení. Netrvá dlouho, než si tělo zvykne na novou rutinu, a čím častěji tento cyklus opakujete, tím je to snazší.

 

Začněte nejdůležitějším

Vzít si ten nejtěžší, největší, nejobtížnější úkol a udělat ho jako první opravdu pomůže dobře nastartovat den. Jakmile tento úkol zvládnete, všechny ostatní vám budou připadat jako hračka. Nemusíte mít těžké úkoly, ale určitě budete mít některé úkoly, které jsou důležitější než ostatní, a je klíčové se s nimi vypořádat jako první, abyste zůstali produktivní.

 

Dělejte si přestávky

Věřte tomu nebo ne, ale dělání přestávek v případě potřeby skutečně zvýší vaši produktivitu. I 5 minut pryč od počítače pomůže získat jasnější představu a lépe se soustředit. Může to být přestávka na šálek čaje nebo kávy nebo pětiminutová procházka po kanceláři. Cokoli, co odvede vaši mysl od zmatku na dostatečně dlouhou dobu, abyste viděli, co vám uniká.

 

Zajistěte si zdravou mysl a tělo

Pro někoho je to samozřejmý bod, ale pro jiné tomu tak není. Je naprosto nezbytné zajistit si zdravou mysl a tělo. Toho dosáhnete vyváženou stravou, cvičením 3x týdně po dobu alespoň 30 minut pokaždé a hydratací po celý den. Zásadní je také zajistit si v noci kvalitní spánek a následující den se probouzet odpočatí. Udržování kondice a zdraví vám pomůže zůstat soustředěný a plný energie po celý den.

 

Slovo “produktivita” jste v poslední době slyšeli možná až příliš často. Nenechte se tím odradit od toho, abyste si udělali inventuru svých návyků a tendencí. Těchto 5 tipů pomůže naučit se být produktivnější a zároveň získat zpět trochu času a chuti

 

autor: EmmaC