Adélo, můžete se nám prosím v krátkosti představit?

Je mi 20 let, pocházím z Prahy a v současné době bydlím v Barceloně, kde studuji architekturu. Také vedu blog nazvaný Heels in Prague: a diary of a fashion survivor.

Proč jste se rozhodla studovat v zahraničí?

Hlavní důvod byl zdokonalit si španělštinu, kterou bych jinak nejspíš zapomněla, ale také jsem chtěla získat nové zkušenosti a samostatnost.

Je studium architektury spojeno s Vaším vysněným povoláním?

S povoláním architekta samozřejmě. Už předtím, než jsem se na architekturu hlásila, jsem věděla, že moje vysněné povolání bude mít něco společného s estetikou. Na druhou stranu jsem ale vždy měla nejlepší výsledky v předmětech jako matematika nebo fyzika, takže architektura mi vyhovuje v tom, že je estetická, ale zároveň na vědecké bázi. Nicméně jsem otevřená i jiným možnostem, a pokud by mi někdo nabídl místo návrháře bot, tak určitě neodmítnu.

Kdy a při jaké příležitosti vznikl nápad, založit vlastní módní blog?

Asi před třemi lety jsem narazila na několik prvních českých módních blogů a napadlo mě, že i já bych si jeden mohla založit.

Jak byste charakterizovala kvalitního bloggera, jaké by měl mít vlastnosti/schopnosti?

Kvalitní blogger je podle mě Ferda Mravenec- práce všeho druhu. Samozřejmě musí mít styl, ale samotný styl určitě nestačí. Blogger musí mít estetické cítění, což se projeví jak na vzhledu blogu i výběru a úpravě fotografií, musí umět fotografovat, zajímavě psát, nebo mít čich na nové trendy. Pokud chce být mezinárodní, tak se samozřejmě hodí dobrá úroveň angličtiny a schopnost překládat. Důležitá je i správná komunikace se čtenáři. Určitě to není jen o tom se několikrát týdně vyfotit a vyvěsit to na internet.

A co fotografování, fotíte se sama nebo máte pomocníky?

Většinou mě fotí přítel nebo přátelé. Kdybych se fotila sama s pomocí tripodu v ulicích Barcelony, tak by mi foťák asi dlouho nezůstal :)

 Můžete nám přiblížit španělskou módu? Jak moc se liší oproti té, co je k vidění na ulicích v Praze nebo obecně v České republice?

Španělská móda je mnohem elegantnější než česká, ale ne elegantní ve špatném slova smyslu – není upjatá jako to, co se u nás většinou pokládá za elegantní. Lidé si dávají mnohem větší pozor na výběr barev a materiálů a také je vidět, že mají pro jejich kombinování větší cit. Na druhou stranu ale také málokdo výrazně pozitivně vybočuje z řady.

 Určitě se najdou čtenáři, kteří se v létě do Španělska chystají, jaké obchody byste jim doporučila, kde ráda nakupujete v Barceloně vy samotná?

Moje nejoblíbenější španělské značky jsou Bimba & Lola a Zara. Seznam míst kam nejraději chodím, jde nalézt na http://heels-in-prague.blogspot.com.es/2012/06/my-favorite-places-in-barcelona.html. K tomu bych ještě přidala nákupní galerii Boulevard Rosa, kterou jsem nedávno objevila, jsou zde skvělé multibrandové butiky.

U kterých předních návrhářů se inspirujete?

Můj nejoblíbenější návrhář je Stella McCartney, která se mi až na pár výjimek líbí pokaždé. Každou sezónu pak mám několik oblíbených kolekcí, na letošní jaro to jsou třeba Dries Van Noten, Marc Jacobs nebo Victoria Beckham, ale nechám se inspirovat i těmi staršími jakou byla například kolekce Prada na Jaro/Léto 2010 nebo tvorba Nicolas Chesquière u Balenciagy.

 Dokážete charakterizovat svůj styl, myslíte, že se bude ještě dále vyvíjet, posouvat?

Můj styl je kombinací jednoduchých střihů a zajímavých barev, inspiruji se jak v minulosti, tak tím co je aktuální. Řekla bych, že vyvíjet se stále bude, nicméně už nebude tak extrémně proměnlivý, jako v minulých letech.

Co by letos na jaře nemělo chybět v žádném dámském šatníku?

Já osobně mám momentálně slabost pro bílé boty, na jaro a léto jsou úplně nejlepším doplňkem ke všemu.

Foto: Soukromý archiv bloggerky