Vývoj a obliba u zákazníků rozšířila řadu MINI (takto psáno nyní) o další typy, dodávku, pick-up, kabriolet a další. První novodobý MINI, již pod taktovkou BMW, opustil výrobní linku v Oxfordu v roce 2001. K této první novodobé generaci v roce 2007 přišel nástupce a poté další modely. V současnosti si můžete vybrat mezi MINI Hatch, MINI Clubman, MINI Cabrio, MINI Coupé, MINI Roadster, MINI Countryman a MINI Paceman.

Popisovat výkon tohoto vozu, kolik, že to má koní pod kapotou a jakou spotřebu není to, proč si toto auto budete chtít koupit. MINI je více než jen auto, které vás doveze z bodu A do bodu B. I já měla to štěstí a můj muž mi červeného MINI Countrymana svěřil do péče a já si po dlouhé době vyrazila s kamarádkami na večeři. Hned po příjezdu na parkoviště před restaurací sena mne jedna z nich vrhla se slovy…“asi před rokem jsem svému manželovi řekla, že jednou chci mít MINI a ty ho už zase máš první“. Uklidnila jsem ji, že ho mám jen pro tento večer a mrzelo mě, že více než mému novému páru bot, věnovala veškerou pozornost malému červenému autíčku. Při cestě domů jsem přemýšlela, co je na tom MINI tak fascinující? Než jsem zaparkovala v garáži, bylo mi jasné, že právě řídím sice malé auto, ale za to s velkým potenciálem, které není jen tak náhodou označováno za stylové.

Je to miláček, se kterým snadno zaparkujete, pohodlně se svezete, užijete hodně zábavy a navíc v něm každý dost dobře vypadá. Rozhodně splnil všechna má očekávaní a konečně jsem pochopila, že i jízda v autě umí být více než jen praktická.

V Čechách auta s označením MINI zastupuje například společnost Renocar, která se začala prodeji věnovat prakticky ihned poté, co první generace sjela s výrobních linek. Renocar tradiční britskou značku prezentuje klientům ve stylově pojatém MINI Centru v Brně slatině, kde MINI tvoří výborný doplněk k tradiční mateřské značce BMW.

Foto: Archiv firem