Evo, co byste nám mohla o sobě ve zkratce prozradit?

Jsem Češka žijící v Londýně a velká milovnice módy. Mám také ráda fotografování a tyto dvě záliby si vybíjím na svém blogu http://www.evaglamazon.com/.

Jak moc a konkrétně v jakých aspektech Vás poznamenal Londýn?

To by bylo na dlouhou debatu. Začnu tím negativním, protože se má vždy končit pozitivy. Určitě více utrácím, protože je tu vetší výběr a také větší nátlak společnosti na to, jak vypadáte. Restaurace, kluby a jiná místa mají určený dress code a pokud se jim to nelíbí, klidně vás dovnitř vůbec nepustí. Nosím méně podpatky, protože bych musela jezdit autem, což je ale v Londýně zbytečné.

Ale je i spousta pozitivních dopadů. Začala jsem dávat přednost kvalitě před kvantitou a hlavně jsem se naučila to, že je mi jedno, co si myslí ostatní. To je asi nejlepší věc, kterou mi zdejší prostředí nabídlo.

Blog máte docela dlouho, vzpomenete si na impuls, který Vás vedl k jeho založení?

Tohle si pamatuji velmi dobře, protože to bylo na popud kamarádky a založit si blog byl způsob, jak prožívat své hobby ještě více.

Jaké články vytváříte nejradši?

Nejraději vytvářím ty, které čtenáře baví nejvíce. A myslím, že to jsou články o outfitech. Já sama mám radši blogy, kde je více fotografií a méně psaní a snažím se tak vést i svůj blog. A také mě baví vydávat posty s fotkami, protože tak můžu důrazněji prezentovat svou zálibu.

Vím, že jste se usídlila v nejednom hledáčku fotoaparátu slavného člověka a magazínu…

:-) Jestli narážíte na Yvana Rodice alias Facehunter, tak to byla náhoda. Na Fashion Weeku jsem byla na party Fashiolista a šla jsem na toalety a Yvan si tam fotil děvčata jakoby nic. Trošku paradox. Často se mi stává a to hlavně během různých módních akcí, že vás zastavují street style fotografové, ale to je tady běžné. Taky jsem byla oslovena italskou Grazii a britským InStyle. Blogerka Andy Torres ze Style Scrapbook vybrala můj outfit v rámci soutěže s firmou Canon a já tak vyhrála lístky na London Fashion Weekend. Tyhle malé úspěchy mi samozřejmě dělají velkou radost.

Navštěvujete londýnské týdny módy? Je složité získat akreditaci nebo vstupenku?

Jako v každém oboru je to vše o networkingu. Pokud znáte správné lidi, nemusí to být složité. Já jsem poprvé navštívila týden módy před třemi lety a byl to zážitek. Díky blogu se vám otevírají různé možnosti.

Dokážete rozdělit svůj styl na před Londýnem a nyní?  

Tohle je asi nejtěžší otázka. Styl každého se totiž neustále vyvíjí a prostředí vás určitě ovlivní. Navíc velká města znamenají více možností a nápadů. Přijde mi, že dříve jsem se ztrácela v návalu trendů a teď si více vybírám nadčasovější módu a z trendů se soustředím jen na ty, které se mi opravdu líbí.

Které kousky v šatníku jsou Vaše nejoblíbenější, a které by v něm rozhodně neměly nikdy chybět u kterékoli jiné ženy?

Momentálně nejraději nosím roztrhané boyfriend džíny a čím více je nosím, tím větší díry mají a dává jim to charakter. Také jsem si oblíbila balerínky Chanel, protože jsou zkrátka šik, pohodlné a hodí se ke všemu. Pokud bych měla složit seznam klíčových věcí v šatníku, budou to takové ty klasické kousky jako bílá košile, sako apod. Já třeba ale do tohoto seznamu vždy řadím i černý rolák. Velmi nadčasová a praktická věc, se kterou se dá kouzlit.

Máte své módní ikony či oblíbené módní bloggerky?

Nesnažím se nikdy být přesnou kopií někoho, ale své oblíbence mám. Neskutečně obdivuji ctižádostivé a úspěšné ženy jako například Victorii Beckham. Vybudovala si v branži respekt a vypilovala si neskutečný styl. Pokud potřebuji inspiraci tak určitě mě nikdy nezklamou modelky Poppy Delevigne, Miranda Kerr a samozřejmě Kate Moss.

Co se týče blogů, sleduji jich opravdu hodně a uznávám, že některé české blogy mají skvělou úroveň. Ze zahraničních naprosto miluju Evangelii ze Styleheroine. A taky ráda čtu blog Rosie The Londoner. Je to spíše lifestylový blog. Osobně jsem Rosie potkala a udělala na mě velký dojem. Byla velmi milá a má fanoušky po celém světě. Díky tomu, že chodíme na stejná místa tady v Londýně, je mi blízká. Ale pokud chcete vědět více, často na svých facebookových stránkách přidávám fotografie mých oblíbenců.

Čí návrhářskou tvorbu sledujete?

Baví mě spousta návrhářů a snažím se mít alespoň základní přehled o většině kolekcí. Mám ráda Isabel Marant, Alexandra Wanga, Karla Lagerfelda pro Chanel a jiné. Kamarádka pracuje jako fit modelka pro Céline, takže tvorbu Phoebe Philo sleduji pravidelně. A v posledních pár letech jsem hrdá na to, že i v Česku máme skvělé návrháře. Ivana Mentlová je opravdu talent a posouvá se dál každým rokem.

Lze vůbec „podvádět“ Londýn s jiným městem, co se týká nákupů a módního vyžití?

Určitě. Londýn je domov, ale jsou i jiná skvělá místa, kde se člověk „vyřádí“ v čerpání inspirace, nakupování a fotografování. Jako třeba New York.

Foto: Soukromý archiv