Zatímco naše obyvatele zde poznáte již zdálky, Němců si všimnete především díky světlé barvě jejich pleti. Italským nohám zase vévodí mokasíny, ale co samotní Chorvaté? Možná mnohé překvapí, jak jsou tito lidé (především mladé slečny) styloví a já si neustále lámu hlavu nad tím, jestli jim k tomu dopomáhá moře, slunce či obojí dohromady.

V ulicích vidím dlouhé sukně či šaty doplněné o jemné šperky. Nechybí džínové kraťasy a krátké trendy topy, vlasy stažené do copu či nedbalého drdolu. Po několika dnech strávených na tomto pobřeží ale zjišťuji, že jejich styl začíná být velice lehce identifikovatelný. Abych je ovšem neházela do jednoho pytle, napadlo mne zabrousit na několik chorvatských módních blogů a posléze zjistit, že pojetí stylu se zde velice liší a rozhodně se nedá označit za uniformní.

Módní blog Soffi Singles Style, vede mladá a sympatická slečna z města Rijeka, která nedá dopustit na řazení prvků ženskosti do celkového outfitu. Našla se v květovaných šatech a sukních, její obrovskou oblibou jsou také pruhované námořnické topy a bavlněná trička s dlouhým rukávem. Výhodou je, že své příspěvky přidává včetně anglických textů, tudíž nemusíte nutně rozumět chorvatštině.

To Psycho Couture je trošku jiná káva. Studentka a žurnalistka Ana z hlavního města Záhřeb vede svůj blog od roku 2009. Podívejte se na její předposlední a poslední příspěvek a rychle zjistíte, že módu má vážně v malíčku. Dává přednost jednoduchým outfitům, které ráda doplní výrazným šperkem, hodinkami nebo čelenkou z květin.

Nesmím zapomenout ani na, u nás známější, Zoranu Jovanovic. Neustále smějící se blondýnka si libuje v pastelových barvách, sportovních prvcích a celkově mnohem uvolněnějším stylu. Džíny dokáže kombinovat na sto způsobů a součástí mnoha fotografií je její čtyřnohý přítel.

A pokud stále nemáte dost, stačí zaskočit na blog The Pile of Style, kde vás překvapí, nadchne i pobaví studentka práv a příležitostná modelka Isabella Rakonic, které nejen díky tomuto článku přezdívají mladá Anna Dello Russo.

Foto: Pinterest.com; Facebook.com