Desátý ročník Česko-Slovenského plesu v Obecním domě v Praze dne 17. února 2024 bude oslavou vztahů mezi Českou a Slovenskou republikou. Budou připomenuty významné kulturní, politické a historické události, včetně dvacátého výročí vstupu obou zemí do EU a čtvrtstoletí členství v NATO. V návaznosti na události minulých let je ples připomínkou důležitosti udržování a upevňování přátelských vztahů mezi jednotlivými státy v Evropě i ve světě.

Smetanova síň se stane místem slavnostní připomínky 200 let od narození Bedřicha Smetany – velikána hudby, jehož opera Hubička otevřela v roce 1920 Operu Slovanského domu. Smetanova tvorba zachycuje esenci české přírody, krajiny a historie. Tuto esenci představuje zejména symfonický cyklus Má vlast, jehož součástí je skladba Vltava. Smetana byl důležitou osobností podílející se na rozvoji klasické hudby.

Těšit se můžete na nabitý hudební program, který se bude odehrávat na třech pódiích. Česká zpěvačka Petra Janů a slovenský zpěvák Peter Nagy vystoupí jako hvězdy večera, spolu s dalšími umělci jako Kristína a Ondřej Gregor Brzobohatý. I rozhlasový Big Band Gustava Broma, folklórní soubor Limbora a další umělci zpestří bohatý dvanáctihodinový program.

Moderovat budou Vica Kerekes a Petr Vondráček. Záštitu nad plesem převzali prezidenti Petr Pavel a Zuzana Čaputová. Večer bude provázen různorodými hudebními žánry, spektakulární architekturou a historickým nádechem.

O Česko-Slovenském plesu

Česko-Slovenský ples je synonymem pro půvab a noblesu. Jedná se o kulturní událost s dlouholetou tradicí, která oslavuje nejen kulturní, ale i historické, politické a společenské propojení České a Slovenské republiky. Večer oslavuje vzájemnou spolupráci a přátelství těchto dvou států prostřednictvím elegance, dobrého jídla a vysokého kulturního a společenského zážitku.

Oficiální webstránka Česko-Slovenského plesu

www.ceskoslovenskyples.cz