Ano, i když seriál Sex ve městě sahá až do roku 1998 a my se některým outfitům už jen smějeme, stále dokola a dokola ho obdivujeme a bez mrknutí oka sledujeme každý večer na Prima Love. Sex ve městě se jako jeden z mála seriálů dočkal hned dvou celovečerních filmů, které sice u kritiků naprosto propadly, ale fanynky opět křičely nadšením a kinosály praskaly ve švech.

V čem je tajemství tzv. ženských seriálů, které se stávají kultovními a neomrzí nás ani po letech? Od Sexu ve městě vznikly ještě další dva podobné seriály a to Džungle rtěnek a Zoufalé manželky. Sice ani jeden z nich se nedočkal tak velké popularity, ale přesto splnily svůj účel a ženy si je nenechaly ujít. Mimochodem, když je řeč o ženách…je to přísně tajné, ale muži se na tyto seriály dívají rovněž v hojném počtu, jen to nahlas nikdy nepřiznají. Když se jich ale mezi řečí nečekaně zeptáte na jména hlavních představitelek, bez přemýšlení vám odpoví a vzápětí dodají, ale to jsem jen zaslechl.

Vraťme se ale zpět k tomu, co všechny tyto seriály spojuje. Jsou to vždy ženy, které jsou krásné, úspěšné, mají práci snů, šatny přeplněné značkovým oblečením a postavy, které jim závidí nejedna z nás. Přitom se neustále setkávají u jídla, popíjejí koktejly, a přesto stále mají velikost 36.

Seriál Sex ve městě tvoří parta 4 kamarádek, z nichž každá vypadá fyzicky úplně jinak. Carrie je blondýnka, bohémka, která hledá pana Božského. Charlotte je upjatá tmavovláska, která hledá “prince Charlese”. Miranda je nekompromisní právnička se zrzavými vlasy a Samantha je blondýnka, která na mužích miluje jen jednu jedinou část jejich těla. I podle jejich charakteru musela Patricia Field, stylistka seriálu, přizpůsobit garderobu. A tak Samantha se obléká do krátkých sukní a často lacině vypadajících outfitů. Miranda upřednostňuje klasické kostýmy. Charlotte dává přednost především klasice jménem Burberry a Carrie jako milovnice módy vás překvapuje v každé epizodě hned několika outfity, které nelze specifikovat jedním slovem. Svobodné dámy po třicítce se v tomto seriálu vyloženě najdou a nikdy nepřestanou doufat, že pan Božský se objeví i v jejich životě.

Úspěšné ženy, které to pracovně někam dotáhly a dokonce stihly mít i rodinu, se pro změnu najdou v seriálu Džungle rtěnek. I zde najdeme hned tři kamarádky, které se opět od sebe výrazně liší svým zjevem, ale už ne tolik svým stylem. Všechny tři dávají přednost vysoké a precizní eleganci, která zde hraje absolutní prim. Bohužel nebo snad právě proto, tento seriál nebyl dotočen do úplného konce a pro nízkou sledovanost v USA byl nečekaně přerušen. Takže další osudy tří kamarádek jste si musely dočíst ve stejnojmenné knížce.

Následoval seriál Zoufalé manželky. Již název napovídá, že v tomto seriálu se našly především manželky a matky, které sdílejí starosti opět 4 kamarádek, jejichž postavení i osudy jsou opět zcela rozdílné. Opět zde najdeme blondýnku, matku 4 dětí (na počátku seriálu), která nezná nic jiného než běhání kolem plotny a trpí ztrátou kariéry. Pak je tu slavná Bree. Dokonalá zrzka, která je nekompromisní i k vlastním dětem a perfekcionistka v každém směru. Nechybí ani jedna rozvedená brunetka, která má atraktivní povolání, ale smůlu na muže. A bez marnotratné bývalé modelky, která na svém manželovi miluje především peníze, by to ani nešlo. A proč? Protože v každém seriálu musí být alespoň jedna módní ikona, která ví, co se nosí a kde to koupí.

A to je to tajemství úspěchu seriálů. Stavebním kamenem takového seriálu musí být parta kamarádek, které si jsou stále na blízku, ty nejlepší módní značky, vyžehlené obličeje a dokonalé postavy. Teprve tak může seriál u nás žen zabodovat. A proč, protože každá z nás chce alespoň na chvíli věřit, že tak snadné to v tom životě může být. I my můžeme být krásné, dokonalé, úspěšné, stále zamilované a na každý splín si koupit nové manolky.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.cz