Ani letos nezahálíme a připravili jsme si pro vás festivalovou sérii, ve které představíme nejen originální outfity, doplňky či kosmetiku, bez níž se během těchto kulturně našlapaných akcí neobejdete. První zastávkou jsou ovšem festivaly jako takové, máte přehled, co je letos v nabídce u nás či v zahraničí?

Každý z nás má jiný hudební vkus, jiný styl a jiné preference. My se ovšem rozhodli vybrat pro vás takové festivaly v různých koutech republiky, které letos nabízejí nabitý program, jež by vás mohl nalákat a osvěžit nejeden zaběhnutý víkend.

c3e64ca0b50cb445eacbcf1ffc471e1c

Co se děje u nás

Již tuto sobotu lze přivítat letní slunovrat během festivalu Okoř, romantickém místě blízko Prahy, které přivítá různorodé kapely či singl zpěváky. Dvanáct hodin hudby bez přestávky navíc vůbec poprvé okoření Lucie Bílá (ta se představí ale třeba také na Sázavafestu, který nabídne především domácí scénu), nově můžete přijet také s klidem v duši dorazit na kole, o které bude v hlídaném prostoru postaráno.

Začátek července bude již tradičně patřit multižánrovému festivalu Rock for People, který oslaví v tomto roce již 20. narozeniny. V Hradci Králové se tak můžete těšit na světoznámé skupiny Billy Talent, Manu Chao, Placebo či My Chemical Romance. Multižánrová bude také akce Colours of Ostrava, potěší všechny, kteří to mají blízko do Dolních Vítkovic.

Pokud si budete chtít od hudby malinko odpočnout, stačí zajet na 12. ročník Valašského divadelního léta, za kulturním létem do Bechyně či na Folkové prázdniny do Náměšti nad Oslavou, kde během osmi dní zažijete zážitky nejen hudební, ale také výtvarné či taneční.

A co chystá Evropa

Pokud vás láká cestování po evropských zemích, udělejte si zastávku v Rakousku na Frequency Festival, v Maďarsku na Balaton Sound, Švýcarsko nabídne nejstarší dosud pořádaný jazzový festival Montreux.

Všichni příznivci pouličních oslav a tance by se měli soustředit do Curichu, kde se odehraje Street Parade, do které jsou zapojeny i místní bary či kavárny.

Foto: Pinterest