Dnes velmi módní modrá barva podléhá trendům a stejně tak, jak byla v nemilosti před několika lety (nádražácká uniforma se mu říkalo), může upadnout v zapomnění za rok či dva. A co potom se skříní plnou modrých obleků…
Zatímco Charcoal neboli šedý oblek je, zdá se, věčný a to hned z několika důvodů.
Především se velmi dobře kombinuje s bílou či modrou košilí. Můžete si k němu dovolit nejen černé, ale také hnědé boty (u modrého jsou jednoznačně nejlepší boty a doplňky hnědé). To platí i o pásku.

klopa_seda

Šedý oblek má mnoho odstínů, nevím, jestli padesát, ale v každém případě jimi pokryjeme celý den a téměř všechny události, které nás mohou potkat. Je vhodný jak na každodenní běžné nošení, tak na slavnostnější večerní události. Také struktura materiálu, ze kterého bývá šedý oblek ušit, je pestrá. Můžeme volit mezi hladkým a nepatrně lesklým mohérem (vždy v kombinaci s vlnou, nejčastěji v poměru: 85% vlna a 15% mohér). Pokud jste přítelem anglického vzhledu, můžete si nechat oblek ušít z tzv. sharkskin vzoru nebo bird-eye. Tento materiál je více strukturovaný a dodává obleku hrubší vzhled pravých gentlemanů.

Pavel Řezníček v obleku salonu Lui Lui

Pavel Řezníček v obleku salonu Lui Lui

Z důvodu univerzálnosti byl šedý oblek v minulosti hojně šit nejrůznějšími konfekčními firmami z nejrůznějších materiálů a nošen nejrůznějšími individui. Z valné části byl oním materiál polyester, velikost se volila o dvě až tři čísla větší a šedý oblek v nás z pochopitelných důvodů vyvolává buď úsměv anebo lehký odpor…
Nicméně vězte, zvolíte-li kvalitní materiál a správnou velikost, muž bude v charcoal obleku vypadat vždy skvěle, slibuji:-).

A příště se podíváme na tu naši oblíbenou černou.

Krásný den, Petr Bucher