Ombré techniku jsme již před několika lety zaznamenali v účesech. Řada celebrit v té době nosila odbarvené konce vlasů (vzpomínáte si na Carrie Bradshaw v posledních několika dílech Sexu ve městě?) a stádově je následovala (stále následuje) spousta jejich fanynek. Loňský rok se pro změnu nesl ve stylu zábavných ombré kousků oblečení, na kterých se prolínaly podobné odstíny barev. A i trička, kraťasy nebo sukně reprezentující tento trend vidíme stále na stojanech v několika módních řetězcích.

A aby toho nebylo málo, stínovat se začalo i prostřednictvím make-upu a manikúry. Kdy jindy než právě letošní léto tedy tento aktuální trend, který se objevil například i během přehlídek Rachel Zoe nebo DKNY, vyzkoušet?

Ombré se během přehlídek nejčastěji objevovalo na očích, rtech a nehtech. Pro každou část potřebujete minimálně dva odstíny podobných barev, které se budete snažit nenápadně propojit, tedy stínovat od nejtmavší barvy po nejsvětlejší nebo přesně naopak.

Pro vykreslení očí vám pomohou kvalitní štětce (především tzv. blending brush), bez nich se neobejdete ani při stínování rtů. Nehty zkrášlíte pomocí pěnové houbičky, kterou lehce přetřete zvoleným odstínem laku, lehce obtisknete na nehet a pokračujete další zvolenou barvou.

Vzhled nenápadně zapuštěných barev chce sice cvik, ale s trochou šikovnosti a po několika opakováních jistě vše zvládnete. Jakmile si budete jistí v „kramflících“, zkuste sáhnout po více než dvou barvách, experimentům se (především v létě) meze nekladou!

Foto: Pinterest.com