Nosíte hodinky? Ne? To je ale škoda. Spousta z nás hodinky odhodila s příchodem mobilních telefonů. Proč je taky nosit, když čas zjistíme z mobilu mnohem snáz. Hodinky jsou ale přeci něco víc!

Dříve byly drahé hodinky důkazem společenského a sociálního statusu, což s příchodem mobilních telefonů opadlo. Bohatství se začalo “předvádět” pomocí drahých telefonů, kabelek, oblečení a především drahých šperků. Hodinky na wish listu mladší generace své místo mají až na jeho konci, jestli se na něj vůbec umístí. Dříve byly hodinky symbolem úspěchu. Rodiče je dávali dětem za ukončení vysokých škol nebo muži ženám za porod dětí jako vzpomínku na dny, které v jejich životě znamenali zásadní životní mezník.

Nejdražším mobilem na trhu byl dlouho Vertu. V dnešní době má ale stejně každý iPhone, viděli jste někdy někoho s Vertu? I zde začali mnozí dávat přednost funkci a vsadili raději na iPhone nebo Blackberry. Jsou zkrátka mnohem lepší, předvádění musí jít stranou. Instagram a iTunes na Vertu nenainstalujete.

Elektronické hračky ale docela rychle zastarávají, takže investice do nich se moc nevyplácí. Hodinky, pokud jsou kvalitní, neztrácí hodnotu, naopak, mohou se dědit z generace na generaci, stanou se vaší součástí a vaším poznávacím znamením. Není to jenom doplněk, je to výjimečný, technicky dokonalý kousek, jehož mechanismus se vyvíjel po staletí. Na ruce tak nenosíte jenom kousek kovu, ale kus historie, zkrátka něco, co má hodnotu a je ověřené generacemi.

Takže jestli chcete někomu dát hodnotný dárek, který bude mít celý život(!), hodinky, jsou to nejlepší.

Když je máte na ruce, cítíte se prostě mnohem lépe, takoví celí. Ukazujete jimi sofistikovanost, eleganci, úctu k historii a hodnotám. Můžou toho o vás hodně prozradit. To telefon nedokáže.

Tak pojďme zase nosit hodinky. A nebojme se za ně dát tolik, co za telefon. Hodinky za to totiž opravdu stojí.