Nové MOLO7 není obyčejným internetovým obchodem, sami organizátoři ho definují jako projekt. Projekt, který má prodávat práce českých návrhářů a který je má zároveň propagovat. Velmi se tedy podobá známé platformě Fler.cz, skrýši skvostů a zároveň i největšího pekla.

Jenže na Fler.cz může prodávat každý, kdo se zaregistruje. MOLO7 si vybírá. Funkci kurátorky, nebo „design hunter“, jak ji oficiálně nazývá tisková zpráva, zastává Andrea Brabcová. Selekce by tedy měla obsahovat to nejlepší, co lze na českém trhu najít – Andrea podotkla, že designéry vybírá na základě kvality provedení i estetické.

MOLO7 se v současnosti chlubí prodejem tvorby více než sedmdesáti značek a návrhářů a u tohoto čísla nemíní skončit. Široké spektrum produktů jak z hlediska stylu, tak i typu, může být pro jednoho lákavé, pro druhého zase nepřehledné. Po chvilce pátrání sice v „moři stylů“ najde to svoje zřejmě každý, zamyslet se nad lepším uspořádáním by ale možná neuškodilo.

Zprostředkovatel s hezkým balením

Práce desítek značek MOLO7 nikde neuskladňuje. Základní princip fungování tohoto „e-shopu“ se příliš neliší od již zmiňovaného Fler.cz. Zboží mají designéři u sebe. Po objednání věc zabalí do připravených jednotných krabic, které si následně vyzvedne kurýr. Ten už nákup co nejrychleji dopraví k vám.

MOLO7 si navíc zakládá na možnosti přímo se spojit s návrhářem. Po přihlášení přes osobní facebookový účet nebo speciální, založený přímo na stránkách, můžete daného designéra rychle kontaktovat formou zprávy.

Komunita milovníků módy

Při formování platformy mysleli tvůrci MOLO7 i na současný internetový trend – maximálně spojit lidi se stejným zájmem. Nechávají je chatovat, publikovat svoje fotografie, prohlížet si nejnovější příspěvky vybraných módních bloggerek nebo si občas přečíst o módních zajímavostech v sekci „Magazín“.

Molu chybí snad jen tolik populární diskuze a zamýšlená anglická verze, na které už ale tým pracuje. Vše ostatní, co v dnešní době od internetového projektu očekává určitá skupina lidí, už má.

Na MOLO7 najdete například také značky Fiorina Fury, Leeda nebo Sistersconspiracy.

Foto: Archiv značek