Na počátku seriálu nikdo takový úspěch nepředpovídal. Tomu, i samozřejmě době jeho vzniku, odpovídaly počáteční účesy Carrie Bradshaw. Žádný velký styling, skoro žádná elegance. Jak šel čas, seriálová hrdinka dospěla a s ní i její vlasy. Z dlouhých svéhlavě kudrnatých se staly ještě delší narovnané, vyžehlené, Carrie vyzkoušela i mnoho drdolů a pokusů o společenské účesy. Dalo by se říci, že s každou její novou známostí přišel nový účes. Věrná zůstala snad jen své špinavě blond barvě.

Divoce kudrnaté delší vlasy vystřídala Carrie Bradshaw za mikádo, v některých dílech vyžehledné, jindy jen tak ledabyle upravené. Její vlasy prošly asi největší proměnou ze všech hrdinek kultovního seriálu. Miranda se držela své zrzavé barvy, její kratší účes doznal jen své elegantnější proměny. Vždy šmrncovní Samantha byla po celou dobu věrná svým blond vlasů, které ostříhala jen kvůli nemoci. Nutno podotknout, že i krátký účes uměla nosit s grácií sobě vlastní. A i Charlotta, žena z dobré společnosti, nezměnila svůj ůčes za celou dobu výrazně nikdy, její pečlivě upravené dlouhé vlasy nás provázely po celou dobu seriálu.

Je vlastně velmi sympatické, že si tvůrci seriálu vzali inspiraci z reálného života většiny žen. U nás totiž chodí změna účesu ruku v ruce s novým vztahem, výměnou zaměstnání nebo jakoukoliv výraznější životní změnou. A tak jestli se stále vedou diskuze o tom, že kultovní seriál Sex ve městě je jen vlastně takovou pohádkou, kterou má šanci zažít jen málokterá z nás, v oblasti účesů se tedy tvůrce perfektně trefili do životní reality.

Zdroj: Pinterest.com