Rozevlátost a volnost

Účesy, které byly k vidění na jednotlivých přehlídkách, se většinou nesly v duchu rozevlátosti. Ledabyle splývali po ramenou a zádech, ale rozhodně nepůsobily neupraveně. Na přehlídce Emilio Pucci, Rochas nebo Proenza Schouler byla k vidění přísná pěšinka uprostřed hlavy a úzké prameny padající kolem obličeje. Obdobu zvolil i Michael Kors, jeho pomocníci pouze vlasy více zkrotili ve vrchní části pomocí vosku. Roberto Cavalli zase vsadil na přirozené vlny, které vytvářel pomocí kulmy s širokým průměrem.

Nízké drdoly

Letos se upouští od klasických drdolů baletek, jejich místo je nyní na hranici hlavy a krku. Čím více je takový drdol rozcuchaný, tím lépe. Při jeho vytváření vám tak bude stačit jedna gumička nebo minimum klasických pinetek. Hojně se daly spatřit na přehlídce Valentino i Chloé, Karl Lagerfeld se nebál ozdobení drdolu pomocí typické perly s logem Chanel nebo černé síťky.

Zaplétáme

I když se copy během týdnů módy neobjevovaly tak často, jak tomu v posledních několika letech bývá, přesto jsem vybrala dvě kolekce, které je ve své přípravě na prezentaci využily. Jedná se o kolekci Honor, učesány byly tzv. „dutch braids“, které se pletou opačných způsobem oproti klasickému francouzskému copu, čímž vytváří vystouplou strukturu. Copy byly navíc ozdobeny pomocí plastových kamínků připomínajících diamanty. Kolekce Rodarte vsadila na tzv. „messy look“, některé prameny byly ovšem zapleteny do copu a zakončeny transparentními gumičkami.

Barevné příčesky

Jeden z nejextravagantnějších prvků, co se týká účesu, byl k vidění během prezentace kolekce Anny Sui. Ta se nebála vlasových příčesků a modelky ozdobila růžovými nebo modrými patkami. Celý ohon byl nakonec sepnut do klasického nízko posazeného culíku.

Nadčasové doplňky

Předpokládám, že skoro každá pravá dáma vlastní alespoň jeden kvalitní šátek. Nebojte se jej tedy použít trochu jinak, stačí poskládat do libovolné šířky a omotat kolem hlavy, kde jej uvážete na uzel či mašli. Čím barevnější variantu zvolíte, tím lépe, stačí se podívat do fotogalerie, jak tato technika skvěle zafungovala během přehlídky Dolce & Gabbana a Marc by Marc Jacobs. Letošní léto ale nebudete vedle ani s ozdobnou čelenkou. Marc Jacobs vybral svým modelkám pro přehlídku kolekce Louis Vuitton čelenky s roztomilou mašličkou na straně a nezapomněl ji sladit s barvou vlasů modelky.

Foto: facebook.com, pinterest.com