Wendy Nguyen se narodila v Los Angeles, ovšem již od svého útlého věku byla svěřena do pěstounské péče. Její mládí pohádku rozhodně nepřipomínalo, neměla dostatek peněz a byla přesvědčena o tom, že jakmile dovrší osmnácti let, zůstane na ulici. Při studiu střední školy chodila do třech různých zaměstnání, aby se uživila a našetřila peníze na studium vysoké školy. Tvrdá práce se odrazila přijetím na Berkeley a o tři roky později diplomem z psychologie.

Poté Wendy, inspirovaná svým mládím, pokračovala mnoho měsíců jako dobrovolnice ve zdravotním středisku, kde se starala o komunitu bezdomovců. Dodnes se v mnoha organizacích snaží díky svým přednáškám hájit práva mladistvých a předejít u ostatních nezletilých situacím, do kterých se sama dostala.

Nyní tato malá kráska s velkým srdcem žije v San Franciscu, kde pracuje jako příležitostná herečka, dobrovolnice v organizaci zabývající se právy mladých lidí a také se živí jako úspěšná módní bloggerka, kterou najdete na adrese Wendy´s look book. V lednu roku 2013 byla označena serverem fashionista.com za jednu z nejvlivnějších módních bloggerek prezentujících svůj osobní styl.

V rozhovorech uvádí, že inspiraci hledá především v umění. Díky přírodě si dovede lépe pohrávat s barvami a architektura ji naučila vnímat jinak tvary. Obdivuje také řadu známých osobností – bloggerku Rumi Neely, žurnalistku Olivii Palermo nebo dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen.

Wendin styl není úplně jednoduché popsat, jelikož ráda kombinuje různé styly a mixuje dohromady na první pohled nesourodé prvky. Zvolí elegantní tylovou sukni a romantický top, celkový outfit ovšem nečekaně doplní motorkářskou bundou. Zbožňuje výrazné doplňky, experimentuje s barvami, nebojí se ani různých typů účesů či výraznějších rtěnek. K džínám přidá limetkový svetr a fialovou kabelku Balenciaga, tenisky ovšem na jejích nohou nečekejte. Od té doby, co jí přítel koupil první lodičky od Christiana Louboutina, už totiž po jiné obuvi netouží.

Foto: Pinterest.com