Česká móda na Českých lvech

/ Redakce

Český lev od sobotního večera zná své nové majitele. Sice jeden již přišel o špičku, když s ním herec Marek Daniel trochu praštil, ale díky herečce Aleně Mihulové dostal Český lev zpět svoji významnost a podstatu.

Komentovat slavnostní předávání snad ani nestojí za to. Noblesa a vkus se tomuto večeru stále obloukem vyhýbá. Není to jen v módním stylu, ale především v samotném scénáři večera. Moderátorky Lucie Výborné si vážím, ale pro večer patřící filmové produkci a hercům se zkrátka nehodí. Chybí ji vtip, improvizace, energie, která je pro tuto akci zcela nezbytná. Není náhoda, že v zahraničí moderují takovéto události herci, komici a ne sofistikovaní moderátoři rozhlasových stanic zabývající se politikou, vědou apod. Přirovnání jednoho nejmenovaného bulvárního deníku k letušce je trefné. A jak dopadl červený koberec?

Martha Issová přišla v doprovodu svého partnera producenta a režiséra Davida Ondříčka. Oba byli nominováni, takže večer pro ně byl mimořádně důležitý. Bohužel ani jeden svou nominaci v sošku neproměnil, ale na červeném koberci rozhodně patřili mezi špičku. Martha zůstala věrná české módě i duu návrhářek pracujících pod jménem Chatty. Martha rozhodně dodržela dress code, ostře oranžová ji sluší, jen kožené prvky na šatech nebyly zrovna šťastné.

Martha Issová

Martha Issová

Herečka a jedna z nominovaných Tereza Voříšková zářila mezi všemi díky svým sice trochu komplikovaným, ale výrazně žlutým dlouhým šatům od českého tria LaFormela. Střih Tereze slušel, žlutá ji rozsvítila, ale průsvitné lesklé díly byly v šatech tak trochu navíc. Proč se všichni tolik bojí jednoduchosti?

Tereza Voříšková

Tereza Voříšková

Herečka Zuzana Stivínová se prý natrvalo přestěhovala z New Yorku zpět do Čech, a svůj návrat ihned oslavila tímto slavnostním večerem, na kterém rozhodně šla ostatním příkladem. Její róba nude barvy, svůdné průsvitnosti, splývavého střihu dozdobený o kožešinovou štolu, byl trefou do přísného dress code. Psaníčko, šperky i výběr obuvi byly sladěné k dokonalosti a my jen tiše tleskáme. Zuzanu zřejmě jedna z mekk módy mnohému naučila.

Zuzana Stivínová

Zuzana Stivínová

Jitka Schneiderová byla rovněž mezi nominovanými, ale více než její herecký výkon byl komentován přítel, kterého vyvedla do společnosti a odkryla národu trochu ze svého přísně střeženého soukromí. I ona vsadila na českou módní návrhářku a to Ivanu Mentlovou, která ji pro tento večer vytvořila róbu z kouřového hedvábí doplněnou o výrazný krajkový korzet. Ani účes, líčení sázící na rudé rty a doplňky nenechala Jitka náhodě a vše sladila k dokonalosti jí vlastní.

Jitka Schneiderová

Jitka Schneiderová

Na slavnostní večer dorazil i ministr financí Andrej Babiš s partnerkou Monikou, která oblékla rudou róbu luxusní značky Zuhair Murad, která se ji však na začátku večera rozepnula a obratem plnila titulky všech on-line bulvárních médií. Reportérka jednoho z nich ji prý dokonce zachránila tím, že ji na toto faux pas upozornila a knoflíček zapnula. Jak šlechetné, když vše snímal kameraman a ihned umístil na web. I takto lze tvořit unikátní novinářský materiál.

Monika Babišová

Monika Babišová

Další herečka, která zůstala věrná české módě byla Lenka Krobotová, která si oblékla šaty z dílny Josefíny Bakošové rovněž v nude barvě, ale s proklatě hlubokým výstřihem, který v podání Lenky a Josefíny nepůsobil nijak vulgárně.

Lenka Krobotová

Lenka Krobotová

Další hvězdou večera, co se módy týká, byla rozhodně herečka Jana Plodková, které to v temně zelené róbě od Kateřiny Geislerové velmi slušelo. Jana ví, že v jednoduchosti a nepřeplácanosti je síla, a tak i volba decentních šperků a psaníčka byla sázkou na jistotu.

Jana Plodková

Jana Plodková

V souhrnu můžeme říci, že několik modelů by se dalo srovnávat se zahraničními, ale bohužel stále ta většina se tomu neblíží ani na míle daleko. Nejde jen o to, že jsme nevkusní, ale ani se nesnažíme dodržet dress code. Tak proč se takové události české celebrity účastní, když si ji vůbec neváží. Nicméně máme upřímnou radost, že těmi vítěznými modely byly právě ty od českých designérů. Jsou jen důkazem, že česká móda s tou zahraniční pomalu, ale jistě srovnává krok.

Foto: Profimedia.cz