Byla jsem se podívat na focení nové kolekce, které probíhalo přímo v butiku Leeda v centru Prahy.

A jaká je nová kolekce? Elegantní, minimalistická i nositelná. Designérka Lucie Kutálková pracuje s jednoduchým vrstvením lehce transparentních materiálů, s leskem lurexového hedvábí, které pod transparentními vrstvami jemně reaguje na světlo.

Barevnost je převážně jemná, od lomené bílé, přes kouřovou modrou a odlesky zlaté. Jedinou výraznou barvou je zářivá cyklamenová a v detailu neonově žlutá. Těšit se můžete na oversize košilové šaty ze směsi bavlny a hedvábí kombinuje s džínovinou i úpletem. Chybět nebudou ani glamour maxišaty nebo lehké kašmírové kabátky.

 

Celá kolekce je doplněna metalickými psaníčky i pásky a výraznými šperky českých šperkařek Janji Prokič a Evy Růžičkové.

Čerstvou novinkou je v Leeda přítomnost šperků mnichovské návrhářky Saskie Diez, která ve své tvorbě klade důraz na detail, grafičnost i symbolický obsah. Používá bronz stejně jako zlato, rubíny i říční oblázky, dřevo, sklo i drahokamy. Portfolio šperků doplní také duo parfémů Saskia Diez Silver a  Saskia Diez Gold

“ Její tvorbu již delší dobu sleduji a v Praze nebyla možnost nikde šperky koupit. Proto jsem se rozhodla její tvorbu představit i u nás. Bylo pro mě milým překvapením, že šperky jsou ještě krásnější v reálu, než na fotce. Když si je nasadíte, skoro je nevnímáte, jako by se staly vaší součástí. Její doplňky se perfektně hodí k oblečení, které navrhuji,” představuje novinku návrhářka a majitelka obchodu Leeda Lucie Kutálková.

Foto: Kamila Písaříková, Martin Švancar