V neděli se od 15 hodin koná workshop s Olo Křížovou. Salon Petra Měchurová ve spolupráci s Czech Fashion Council a MakersLAB představí nový koncept limitované edice vlasových doplňků vytvořených novou technologií 3D tisku. Návštěvníci si budou moci navrhnout vlastní vlasové doplňky a nechat si je vyrobit pomocí technologie 3D tisku.

———————————————-

Kde jste se poprvé setkaly a jak došlo k vaší spolupráci?

PETRA: Poprvé jsme se setkaly před rokem při focení kolekce pro L‘Oreál Professionnel, kde jsem měla Ivu jako modelku. Jako návrhářku jsem ji ale znala už dříve a její kolekce se mi vždycky moc líbily. Slovo dalo slovo a postupně jsme začaly spolupracovat. Nejprve dělala Iva styling pro moji show v Royal Albert Hall v Londýně, později jsem jí nabídla spolupráci i v rámci Academy Lab Petra Měchurová – modelky na školeních nosí její modely.

IVA: Mám Petru moc ráda, líbí se mi, co dělá a jsem vděčná za společný projekt, který realizujeme v rámci nadcházejícího Designbloku.

Petra Mechurova&Iva BurkertovaODIVI Designblok2015_00

Jak vnímáte tuto spolupráci? Ovlivňujete se navzájem ve vaší tvorbě?

PETRA: Každá spolupráce přináší něco nového, uvidíme v budoucnu, kam až nás to dovede.

IVA: Vidím to stejně, za každou zkušenost a inspiraci jsem nesmírně ráda, protože takové propojení je vždy přínosem. Naše limitovaná kolekce S/S16, díky kamennému materiálu Slate Lite, byla jednou velkou výzvou a vytvoření vlasových doplňků pomocí 3D tisku je rozhodně další výzva. Navíc každý outfit je bez vlasového stylingu (a samozřejmě i make-upu) neúplný, takže naše spolupráce jde ruku v ruce.

Vlasové doplňky jsou u mnoha návrhářů nezbytné, je tomu tak i u vás? Navrhla jste nějaké?

IVA: Vlasové doplňky jsou pro mne novinkou. Jsem vděčná, že u zrodu ODIVI vlasových doplňků bude Petra, kterou považuji v tomto směru za nejlepšího supervizora.

PETRA: Pro mne jako kadeřníka jsou doplňky do vlasů moc důležité, protože mohou účes posunout na jinou úroveň. Můžeme je ladit podle celkového vzhledu, šatů i události, pro kterou je účes určen. Dnes jsou vlasové doplňky otázkou odvahy a kreativity každého z nás.

Na svých show pracuji s různými materiály, umělými vlasy, podložkami, konstrukcemi, často je doplňuji i stuhami a látkami. Ale konkrétní výroba vlasových doplňků je pro mě novinkou. Už se těším, až to budeme u nás v salonu v rámci Designbloku prezentovat.

Jak vidíte symbiózu účesů a módy? Vylučují se či mohou vzájemě tvořit harmonii?

PETRA: Za každou kolekcí, ať už je módní nebo účesová, stojí tým lidí a jeden bez druhého se neobejde. Oblečení můžete účesem krásně doladit či zvýraznit, nebo taky naopak…

IVA: Jak říká Petra – móda/hairstyling/make-up nemohou existovat jeden bez druhého. Jedná se o celek, který jinak nefunguje.

Na Designbloku budete představovat limitovanou kolekci, co jiného můžeme v Salonu Petry Měchurové ještě vidět? 

 PETRA: Letos jsme Designblok pojali ve větším rozměru než tomu bylo v minulých ročnících. Rozhodli jsme se veřejnosti více přiblížit spojení vlasů s módou, a také pro ně připravit interaktivní zábavu pod heslem #HEARTISSUE.

V rámci vlasové show představíme zmiňovanou limitovanou kolekci S/S16.

Kromě toho bude v salonu spuštěna i zmiňovaná interaktivní instalace, která bude zachycovat nejenom naše srdeční záležitosti, ale i všech návštěvníků, co se příjdou podívat. A také jak už jsem říkala díky spolupráci s CZECH FASHION COUNCIL představíme novou technologii 3D tisku. Veřejnost tak bude mít možnost navrhnout si a nechat vytvořit vlastní vlasové doplňky právě pomocí 3Dtisku. Sama jsem na tom moc zvědavá.

Zdroj: Archív Měchurová