Největší středoevropská výstava designu a módy bude mít svůj hlavní prostor na Výstavišti v pražských Holešovicích. Pravé křídlo, nazvané Superstudio bude věnované prestižním českým a zahraničním výrobcům, kteří na Designbloku představí novinky v oblasti nábytku, svítidel, interiérových doplňků a životního stylu. Návštěvníci se mohou těšit na instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro značky Vitra a Nespresso, výstavu novinek Bomma, kterou vytvoří studio Olgoj Chorchoj, instalaci Škoda Auto a Lasvit, kde bude v české premiéře uveden Kodiaq.

maxim-velcovsky-a-slunecnice

 

Studio Dechem připravuje výstavu pro Kavalierglass, a Lucie Koldová představí v originální výstavě novinky pro Brokis. V Superstudiu uvidíte více než 70 výrobců, výstav a instalací. „Je úžasné, že můžeme na Designbloku vidět výstavy více než tří desítek českých výrobců a zařadit je po bok významných zahraničních značek. Mám radost, že se českému designu tak daří, a že české firmy spolupracují s výbornými českými designéry. Zároveň mi přijde ale skvělé, že se podařilo propojit zahraniční nadnárodní firmy s českými designéry, “ říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

hangbike-11

Openstudio, které bude umístěno v levém křídle Průmyslového paláce, bude letos hostit jak českou designérskou špičku – Studio Dechem, Oáza Collection Kláry Šumové a Dirka Wrighta, Milan Pekař, Studio DeForm, Roman Vrtiška a Vladimír Žák a mnoho dalších, tak i začínající designéry a nové objevy, jako jsou značky Plove, Kayu, Roman Šedina, Vjemy, Durch Duo a další. Na Designbloku se v čím dál větší míře zabydlují i zahraniční designéři, zejména ze středoevropského regionu. Vystavující budou letos z celkem dvaceti zemí.

jj3

 

„Mimořádně silně zastoupená je také móda. Kromě módní designérky roku Liběny Rochové, uvidíme přehlídky dalších 15 módních návrhářů. Na mole Designbloku se tak představí Hana Zárubová, Lenka Mulabegovič, Janina Volkmer a mnoho dalších. Celkově představí Designblok 73 módních návrhářů a designérů šperku. Připraveny budou i zkoušecí kabiny, takže si návštěvníci budou moci vybrané modely i zakoupit,“ dodává Jana Zielinski.

denisa-adolfova-1-1

„Novinkou osmnáctého ročníku jsou workshopy a přednášky přímo v prostoru Průmyslového paláce, které se budou konat každý den Designbloku. Navíc je připraven i živý doprovodný program – přehlídky, divadelní představení, fotbalová utkání, ping pong, charitativní programy a mnoho dalšího,“ vysvětluje kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Foto: Archiv firem