„O DUŠNÍ 3 rádi říkáme, že je to výjimečné místo pro výjimečné ženy. Řada mimořádných žen se přitom ocitá v těžkých životních situacích, ve kterých potřebují pomoci. Loňský ročník Vánočního bazaru ukázal, že i móda může přispět ke zlepšení životní situace těch, kteří potřebují podpořit. Věřím, že se nám podaří touto akcí pomoci i letos,“ řekla k dobročinné akci majitelka butiku DUŠNÍ 3 Jana Procházková. Loňskými nákupy návštěvníci Vánočního bazaru na projekt „MADE BY“ přispěli celkovou částkou 58 410 Kč.

IMG_9722-4

Vánoční bazar nabídne výběr z dámských kolekcí oblečení, obuvi, kabelek, bot a šperků značek z celého světa za speciální ceny. Nebude tak chybět výběr od značek jako je Diane von Furstenberg, Vivienne Westwood, Victoria Beckham, Mellow Yellow a řady dalších. Nabídka se během bazaru rozšíří i o ručně vyrobené přívěsky, bačkůrky a panenky, které vznikly v rukách obyvatelek azylových domů.

Na výběr bude i z doplňků ze speciální limitované edice Teribear, která je dalším projektem Nadace Terezy Maxové dětem. Návštěvníci Vánočního bazaru tak budou moci podpořit projekt „MADE BY“ i tímto způsobem a zároveň pořídit hodnotné vánoční dárky.

IMG_9719-4

Projekt „MADE BY“ Nadace Terezy Maxové dětem se soustředí na pomoc ženám, které se svými dětmi ocitly v azylových domech. Může se jednat o svobodné matky, které si kvůli své finanční situaci nemohou zajistit bydlení, oběti domácího násilí nebo ženy, které se ocitly v bezvýchodné životní situaci. Podporou matek tak zároveň projekt preventivně brání odebrání dětí a jejich umístění do dětských domovů. Pomocí programu rozvíjení finanční gramotnosti a drobné rukodělné výroby se snaží lidem v nouzi  vrátit naději na vlastní domov a návrat do běžného života.

„ Azylové domy pro matky s dětmi jsou určeny ženám, které nejsou schopny vlastními silami řešit náročnou životní situaci a potřebují proto pomoc. Jedním ze společných problémů těchto žen je mimo jiné citelný nedostatek finančních prostředků či dluhy. Proto se v rámci projektu MADE BY zaměřujeme na finanční gramotnost a snahu umožnit maminkám přivydělat si šitím bačkor či výrobou andělíčků,“ přiblížila projekt ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová.

IMG_9739-4

Foto: Archiv firem