12106796_1116223045073331_6448309341317629160_nŠperky Mju: Inspirace severským minimalismem

Za značkou Mju, která se specializuje na ručně vyráběné doplňky kombinující textilní prvky se dřevem, kůží, polodrahokami nebo kovem či sklem, stojí designérka Lucie Řezbová. A právě s ní jsme si v rychlosti povídali nejen o tom, co její značka chystá na sobotní “Grejs”.

Lucie, co nejlépe vystihuje vaši značku Mju?
Určitě slovo minimalismus a kvalita materiálu. Dbám na to, aby moje šperky byly nejen variabilní a daly se nosit v několika variantách, ale také aby jejich materiál byl příjemný a ušlechtilý.

Jak vaše šperky vznikají?
V první řadě mě inspiruje skandinávský interiérový design, který mě oslovuje hlavně svou jednoduchostí a lehkostí, ale také výrazným propojením s přírodou. Často také spolupracuji s návrhářkou Hanou Havelkovou a vytvářím doplňky k jejím kolekcím. Idea šperku tak vzniká zároveň s modelem.

Řídíte se světovými trendy?
Módní trendy samozřejmě sleduji, ale při tvorbě se řídím spíše citem.

Jaký je momentálně váš oblíbený kousek?
Určitě náhrdelník v kombinaci ebenového a kamagongového dřeva se saténem a kůží z mojí kolekce. Ráda jej nosím i v několika řadách.

Máte nějakou specialitu pro návštěvníky prodejní výstavy Grace’n’Glamour?
Kromě kožených náramků a nové kolekce náhrdelníků, jsem speciálně pro tuto výstavu navrhla několik druhů zavazovacích kožených pásků.

GG_banner Gate

Marie Bernotová: Spojení minimalismu, vintage a golfu

Také šperkařka Marie Bernotová je vyznavačkou minimalismu a poctivé řemeslné práce. Věnuje se jak autorské tak také zakázkové tvorbě a díky tomu, že se nějakou dobu věnovala restaurování a zamilovala se do starých věcí, věnuje se také vintage šperkům.

Co je mottem vaší značky?
Základní kolekce mých autorských šperků stojí na dvou pilířích. Tím prvním je poctivá řemeslná práce, věřím totiž, že se vyplatí vytvářet šperky poctivě podle starých šperkařských postupů a se zlatnickou precizností. Tím druhým pilířem je pro mě elegantní minimalismus ve kterém vidím nadčasovost.

Co je vám největší inspirací?
Mám ráda oblé tvary, sklo a perly, které mě nikdy nepřestanou inspirovat. Stejně tak mě fascinuje svět, zajímavá architektura, staré věci, fotografie. Když jsem v zahraničí, neubráním se ani pozorování místních dam, jaké nosí šperky, ale jinak pracuji hodně pocitově. Snažím se, aby moje šperky byly nadčasové a jejich majitelky je mohly nosit napořád.

Originální-design-stříbrných-náušnic-Šperkařky-Marie-BernotovéCo ze své tvorby nejraději nosíte?
Asi náušnice z kolekce INFINITY, které nemají začátek ani konec a jsou pro mě symbolem nekonečné inspirace. Vyrábím je v různých variantách, s perlou nebo pozlacené ryzím zlatem.

Na co se mohou těšit návštěvníci Grace’n’Glamour?
Určitě na minimalistické stříbrné šperky, kombinované se sklem a perlami. Zároveň ale budu prezentovat i svoje vintage šperky vyráběné z nejrůznějších fragmentů starých věcí. Hledám je na bleších trzích doma i ve světě, líbí se mi na nich to, že v sobě ukrývají svůj tajemný příběh. Určitě s sebou ale budu mít také ukázku svých golfových šperků. Specializuji se totiž na výrobu stříbrných golfových markovátek.