Článek o poslední kolekci značky PBL Prague (tehdy Pavel Brejcha Line) jsem končila předpovědí, že si značka  brzy najde své nepostradatelné místo na trhu. Myslela jsem tím to, že si ji oblíbí cílová skupina městských pracujících žen. Po tom, co tvůrčí duo Katarína Král a Pavel Brejcha předvedli v kostele sv. Šimona a Judy, mám pocit, že budou PBL Prague vyhledávat ženy všechny. Od těch, co přebíhají mezi kanceláří a domovem, až po ty, které chtějí nosit skutečně jedinečné kousky s příběhem.

Dvojice se totiž odprostila od všeho, co by měla, a udělala vše, co chtěla. Nová kolekce je tak mnohem výraznější než předchozí.V něčem na ni ale přesto navazuje – v tématu. Řada na jaro/léto 2013 se zabývala kontrasty, a kontrast ovlivnil i novinku na podzim/zimu. Hlavní inspirací byly chaos a řád.

A teď prakticky: Chaos proniká do drapérií a volánů, které se vlní na téměř každém modelu. U kabátů s předním dílem kratším než zadním se “mačkají” minivolánky vedle loktů, u bílého pláště z mixu hedvábí a vlny s velmi zajímavou strukturou se zase vlní celé přední kraje. Šaty s korzetem bez kostic ozvláštňuje nadýchaná a přesto těžká sukně, jiné šaty zase zdobí rozvolněný dvoubarevný límec. Zcela nový rozměr přidává drapérie klasickému “kancelářskému” proužku, z něhož dvojice ušila rovnou dva modely. Všechno krotí a další, strohé modely srovnává zmiňovaný řád.

Protože s motivem chtělo duo PBL Prague pracovat bez kompromisů, rozhodlo se hru rozehrát pouze na velkých celcích. Kolekce proto obsahuje pouze šaty, kombinézy a kabáty.

Relativně nová česká značka zkušených tvůrců získala za rok 2012 nominace na cenu Czech Grand Design. Bez problémů by ji letos měla obhájit. Jedná se totiž zatím o jeden z nejkompaktnějších a na hranici nositelnosti a extravagance nejvybalancovanějších výkonů na Designblok Premier Fashion Weeku.

Foto:Hermina