Ateliér návrhářky Liběny Rochové sídlí v centru Prahy na Malostranském nábřeží . Vstup do starého malostranského domu a následně i bytu, kde ateliér sídlí má silné kouzlo a zapůsobí.  Plné dvě místnosti osobností z módní i umělecké branže dávaly již na začátku celého večera tušit, že zážitek bude silný.

Autorské kousky, z nichž od každého byl vytvořen pouze jediný exemplář, předváděly modelky pomalu, s úctou a elegancí. Kolekce obsahovala zhruba 35 modelů. Na závěr byly předvedeny večerní róby, které Liběna Rochová exkluzivně vytvořila pro šperkařské domy Tiffany&Co. a  Roberto Coin.  

Pro speciální příležitost ke slavnostnímu otevření proslulého amerického klenotnictví Tiffany & Co. vytvořila  Liběna Rochová tři exkluzivní modely z luxusních látek double hedvábí v bílé a černé barvě a hedvábného saténu v barvě Tiffany tyrkys blue. Látka byla barvena v Itálii speciálně pro tento výjimečný model. Modely byly představeny spolu se šperky Tiffany &Co. na Tiffany Swinging Night, která nám svou atmosférou připomněla okázalou éru New Yorku 40. let.

Řada večerních toalet byla vytvořena také pro kolekci šperků věhlasného italského klenotníka Roberto Coina. Každý model byl vytvořen ke speciální kolekci šperků v náročném střihovém provedení a ve výrazných barvách jako je červená, zelená, žlutá, stříbrná a jsou z velmi luxusního hedvábí, saténu, taftu a šifonu. Kolekce byla poprvé exkluzivně předvedena na slavnostní gala večeři na Pražském hradě, která byla v rámci Dreft fashion weeku.

Celá autorská zimní kolekce návrhářky je vytvořena v základní oděvní formě a byla inspirována zvoleným materiálem. Vychází ze střihu kimona, kdy je podtržena sošnost látky. Střihy, vycházející z tohoto střihového pojetí jsou rozvedeny a upraveny do současného oděvního tvarosloví.

Kolekce obsahuje jak kabáty, tak „zapomenuté“ zimní kostýmy, paleta, kožené kostýmy s aplikací kožešin, zimní šaty, overaly, večerní dlouhé sukně, malé večerní, halenky a glamour dlouhé toalety. Barvy přecházejí od černé s barevnými akcenty v halenkách přes lomenou bílou, šedou, pink až k odstínům zlaté a stříbrné.

Až do 1.prosince je možné si všechny modely přímo v showroomu prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit a to v rozmezí 12-20hodin. Paní Liběna Rochová bude osobně přítomna.

 

Foto: Kamila Písaříková